Jak zorganizować dziecku czas w okresie wakacji? – blog

Wielu rodziców co roku staje przed trudnym dylematem: jak zorganizować dziecku czas w okresie wakacji? Każdemu zależy, by jego pociecha odpoczęła w tym okresie od nauki czy innych dodatkowych zajęć szkolnych, ale też pragnie, by nie spędziła pięknych, ciepłych dni nudząc się ze smartfonem w ręce. Z drugiej jednak strony wielu rodziców obawia się czy jego dziecko jest już gotowe na samodzielny wyjazd, brakuje im pewności, czy ich pociecha odnajdzie się w nowym środowisku z dala od domu i co najważniejsze, czy będzie tam na tyle bezpieczna, by aktywnie korzystać z organizowanych atrakcji. Dla rodziców mających wątpliwości co do kolonii wyjazdowych dobrym rozwiązaniem są półkolonie stacjonarne w swoim mieście. Dziecko przebywa wówczas blisko domu, a rodzic ma dodatkowo zaufanie do placówki którą wybrał. Taki rodzaj tygodniowych, stacjonarnych turnusów sprawia, że półkolonie są odpowiednie nawet dla najmłodszych dzieci, które jeszcze dotychczas nie były gotowe na dłuższą rozłąkę z rodzicami.

Prawidłowy rozwój dziecka możemy wspierać na wiele sposobów.

Do jednego z nich zaliczamy właśnie półkolonie. To bardzo atrakcyjna forma zagwarantowanej kilkugodzinnej rozrywki. Na półkoloniach zabawa najczęściej połączona jest z bardzo przyjemną nauką, w żaden sposób nie kojarzoną z przymusem szkolnym. Tydzień dziecka wypełniają zajęcia plastyczne, sportowe, przeróżne wyjścia i wiele ciekawych atrakcji związanych z daną tematyką półkolonii. Dzieci dzięki temu mogą odkrywać nowe zainteresowania i rozwijać swoje pasje, a także poznawać nowych przyjaciół z kręgu rówieśników uczestniczących na ten sam turnus. Ponadto, nie musimy martwić się o wyżywienie naszych pociech, ponieważ najczęściej półkolonie oferują dziecku pełnowartościowe dwudaniowe posiłki z podwieczorkiem.

Zalety półkolonii

Zapisując dziecko na półkolonie zyskujesz czas na pracę. W czasie trwania roku szkolnego zazwyczaj nie ma z tym problemu, ponieważ Twoje dziecko jest na lekcjach w szkole, czy zajęciach przedszkolnych. Jednak w wakacje sprawa się komplikuje, jeśli nie masz dodatkowej opieki. Doskonałym rozwiązaniem są wtedy półkolonie, na których dziecko spędzi miło czas ze swoimi rówieśnikami, a przy tym doskonale się rozwinie.

Półkolonie naukowe

Oprócz półkolonii artystycznych i sportowych, które oferowane są przez wiele placówek, dużą popularnością cieszą się półkolonie naukowe. W ich trakcie dzieci wykonują serię badań eksperymentalnych – dostosowanych do wieku dziecka, dzięki czemu dobrą zabawę łączą z poznaniem niezwykle ważnych zjawisk naukowych z dziedziny fizyki i chemii. Dzieci uwielbiają być zaskakiwane, a takie magiczne eksperymenty i doświadczenia to świetna zabawa i niezwykle pouczająca przygoda. Poprzez doświadczenia, prowadzone w sposób przystępny i z humorem,  dzieci otrzymują szeroką wiedzę na temat funkcjonowania otaczającego świata, w tym zjawisk przyrodniczych, chemicznych i fizycznych. Co najpiękniejsze, dzieciaki mogą w praktyce obserwować te wszystkie zjawiska, a nie tylko o nich czytać, a dodatkowym atutem jest fakt, że program naukowy półkolonii to zajęcia wypełnione magią, zabawą, śmiechem i wybuchami.

W Białymstoku Akademia nauki co roku organizuje półkolonie jako ciekawe, tematyczne programy edukacyjne dla dzieci w wieku 5 – 13 lat. W tym roku ma w planie zadbać o coś równie emocjonującego!

Tematykę tegorocznych półkolonii dla dzieci zdradzi już wkrótce, ale jedno jest pewne – będzie to wspaniała przygoda urozmaicona wybuchowymi eksperymentami!

Opiekunowie Akademii nauki troszczą się o dziecko, wypełniając każdą godzinę ciekawą formą atrakcji. W Akademii zajęcia organizowane są w godzinach szkolnych, rodzic może przywieźć dziecko już od godz. 7:30! wiedząc tym samym, że nie spóźni się do pracy. Odbiór dzieci też jest elastyczny i osoby pracujące do godz.16:00, mogą odebrać dziecko nieco później.

Dokonując zapisu na półkolonie w Akademii możemy być pewni, że spędzą one czas bardzo aktywnie. W otoczeniu nowych przyjaciół tworzą się wspaniałe wspomnienia na lata. Sekretem udanych wakacji jest program, prowadzący i …. Nie byłby to sekret, gdybyśmy go teraz zdradzili. Jednak uczestnicząc w wybranym programie półkolonii w Akademii Nauki będziecie mieli okazję go odkryć.

Dajmy więc dzieciom możliwość wyboru.