nauka czytaniaJeżeli poprosimy o wskazanie przez nauczyciela najlepszych uczniów w klasie, szybko odkryjemy, że są oni również biegłymi czytelnikami. Dzieci, które nie potrafią czytać lub mają z tym problemy, przeżywają więcej frustracji i trudności na gruncie szkolnym, nawet jeżeli są bardzo inteligentne. Nie wszystkie z nich mogą osiągnąć biegłość w czytaniu dzięki tradycyjnym szkolnym metodom. Na szczęście istnieją nowe, innowacyjne dzięki którym praktycznie każde dziecko może stać się bardzo sprawnym czytelnikiem.
Czytanie rozwija inteligencję i wyobraźnię. Oczytane dzieci często dysponują większą wiedzą niż rówieśnicy, moją bogatsze słownictwo i ładniej się wypowiadają. Nie jest regułą, ale dzieci sprawnie czytające lepiej znają ortografię i są mniej narażone na szkolny stres. Biegle czytające dziecko radzi sobie lepiej również na gruncie matematycznym. Badania wykazują, że wiele błędów przy rozwiązywaniu zadań bierze się z braku rozumienia ich treści. Sprawnie czytające dziecko również szybciej się uczy.
Zainspirowanie dziecka czytaniem może wymagać pracy i cierpliwości, ale na dłuższą metę jest to jedna z najlepszych inwestycji w jego przyszłość, przynosząca zarazem wiele radości. Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko rozwijało kreatywność, wyobraźnię i koncentrację, zainspiruj je do czytania książek. Jeśli samo jeszcze nie potrafi czytać,bądź nie lubi robić tego samodzielnie, zrób to za nie. Czytaj dziecku codziennie ciekawe książki, znajdźcie jakieś hobby i czytajcie o nim wspólnie. Uzbrój się w cierpliwość, a zobaczysz, że dziecko z czasem samo chętnie sięgnie po lekturę. Zacznie błyszczeć swoją wiedzą i wykaże się umiejętnością analizy oraz logicznego myślenia. Jeśli chcesz szybko podnieść samoocenę swojego dziecka i sprawić, by miało większe zaufanie do własnych możliwości, naucz je mnemotechnik. Dzięki nim wytrenujecie pamięć, koncentrację i wyobraźnię. Techniki Pamięciowe pobudzają twórczość i kreatywność Twojego dziecka, a ich najważniejszą zaletą jest po prostu prostota. Pierwszej mnemotechniki może nauczyć się dosłownie w minutę! Zobaczysz, jak zadziwiająco dobrą pamięć ma Twoja pociecha kiedy nauczy się z niej korzystać. Dzięki treningom Technik Pamięciowych można błyskawicznie rozwinąć świetną pamięć. Dziecko, które potrafi zapamiętać po kolei 20–30 wyrazów może wzbudzić podziw nie tylko wśród rówieśników, ale i osób dorosłych.

                Aby mieć w domu takiego „geniusza”, który już od 3 roku życia potrafi czytać, skorzystaj z profesjonalnej pomocy w Akademii Nauki. Trenerzy wyposażą Cię w niezbędną wiedzę i narzędzia jak tego dokonać.

2 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz