Mądre dziecko „Czarodziejska Akademia” dla dzieci w wieku 10 – 11 lat 

Sukcesy dziecka w szkole, a potem w życiu dorosłym w dużej mierze będą zależały od umiejętności posługiwania się myśleniem twórczym i praktycznym. W szkole obecnie nie ma wiele przestrzeni na rozwój tego typu myślenia, gdyż nacisk kładziony jest na myślenie analityczno – porównawcze. Na zajęciach dzieci będą rozwijały myślenie twórcze, poprzez pisanie i rysowanie, a wykonywanie eksperymentów naukowych będzie pobudzać u dzieci myślenie praktyczne.

Program koncentruje się na treningu czytaniaTrening jest niezbędny do dalszego rozwijania sprawności czytania u dziecka oraz stabilizowania jego możliwości percepcyjnych. W ramach rozwoju intelektu dziecko będzie rozwiązywało zadania i gry wzorowane na profesjonalnych testach na inteligencję. Program obejmuje cały blok zajęć, podczas których dzieci będą uczyły się uwalniać napięcie związane z przeżywaniem stresów szkolnych. Dzięki tym umiejętnościom dziecko zyska możliwość świadomego reagowania na spotykające je w życiu wydarzenia. Wykorzystywane techniki oparte są na somoterapii, treningu zastępowania emocji, rysunku terapeutycznego i bajkoterapii. Potężnym narzędziem jest też drama, która jest symbolicznym odbiciem problemów, z którymi dziecko nie radzi sobie w codziennym życiu. Zajęcia dramowe dają możliwość doświadczenia różnych aspektów siebie poprzez nowe role, np. drobne nieśmiałe dziecko wchodząc w rolę potężnego i groźnego lwa może zacząć wykształcać w sobie poczucie siły, która jest źródłem pewności siebie.

Dzięki zajęciom dzieci osiągają coraz lepszą świadomość swojego sposobu wyrażania siebie, a praca z kamerą daje możliwość obserwacji swoich zachowań i wprowadzania korzystnych zmian. Dlatego też na zajęciach dzieci piszą scenariusze i kręcą filmy.

Umiejętność systematycznego powtarzania materiału w tym wieku staje się nieodzowna. Dzieci, które potrafią biegle czytać, wiedzą jak korzystać z zasobów własnej pamięci i potrafią dobrze się uczyć, dużo lepiej radzą sobie z nową rzeczywistością. Są pewniejsze siebie i mniej narażone na szkolny stres. Dlatego jest to doskonały czas na wyrabianie nawyków dobrego i sprawnego uczenia się. Jak poradzi sobie Twoje dziecko?

Nauczmy twoje dziecko jak się uczyć!

Twoje dziecko rozwinie swój potencjał dzięki czterem filarom naszego kursu:

 • Rozwijanie sprawności czytania – specjalnie skonstruowany trening ze wskaźnikiem, rozwój sprawności myślenia i koncentracji sprawi, że dziecko podniesienie biegłość czytania.
 • Nasze zajęcia naukowe znacznie wykraczają poza program szkolny. Eksperymenty wprowadzą Twoje dziecko w świat chemii, fizyki i przyrody. Będzie ono badać właściwości wody i powietrza, kwasów i zasad, zaobserwuje preparaty pod mikroskopem. A to wszystko tylko po to, by zainteresować Twoje dziecko nauką.
 • Pewne siebie dziecko jest bardziej otwarte na świat i szybciej uczy się nowych rzeczy. Wykorzystując gry, dramy i zabawę nauczymy Twoje dziecko współpracy i radzenia sobie z trudnościami.
 • Czarodziejska Akademia, która spaja wszystkie elementy kursu i sprawia, że czytanie i uczenie się technik pamięciowych staje się niezapomnianą przygodą i zupełnie nie kojarzy się z nudnym ślęczeniem nad książkami. Na każdych zajęciach dzieci mają do wypełnienia misję, podczas której z wypiekami na twarzy, przeżywają emocjonujące przygody. Dzięki temu rozwijają wyobraźnię, pamięć, koncentrację i logiczne myślenie.

Nauka nie musi być żmudna i nudna!

Z każdym rokiem ilość wymagań w starszych klasach systematycznie rośnie. Opanowanie coraz większej ilości wiedzy bez znajomości Technik Pamięciowych czy Mindmappingu staje się po prostu bardzo trudne. Dlatego musimy nauczyć dzieci JAK SIĘ UCZYĆ. Badania pokazują, że większość dzieci nie lubi się uczyć bo… nie potrafią tego robić. Metoda wkuwania „na blachę” trąci średniowieczemm a dzisiejszy stan wiedzy o mózgu mówi nam jedno: aby dziecko uczyło się efektywnie a do tego z pasją i zaangażowaniem, trzeba zatrudnić do tego prawą, twórczą półkulę mózgu.

Podczas kursu twoje dziecko pozna między innymi:

 • Technikę robienia Map Myśli – to sztuka nieliniowego robienia notatek opartych na skojarzeniach. Takie notatki są zapamiętywane dużo łatwiej, niż ciągły tekst (nawet taki poznaczony kolorowymi markerami), a wykonanie ich zajmuje niewiele czasu
 • Techniki pamięciowe, które pozwolą Twojemu dziecku na zapamiętanie nawet do kilkudziesięciu następujących po sobie obrazów lub wyrazów i doskonale nadają się do łatwego i skutecznego zapamiętywania szkolnych treści. Badanie pokazują, że dziecko, które zna mnemotechniki potrafi zapamiętać nawet siedem razy więcej informacji niż dziecko, które tych technik nie zna. To duże wsparcie dla Twojego młodego ucznia…
 • Dzieci ćwiczą na specjalnie przygotowanych formularzach pracy, które zawierają wiedzę szkolną. Łączymy treningi z przygotowywaniem się do lekcji. Zamiast mozolnego „wkuwania” Twoje dziecko szybko opanuje zadany materiał wykorzystując swoją kreatywność i wyobraźnię!

Sprawne czytanie i pasja do książek

Dzieci, które dużo i sprawnie czytają zwykle dobrze radzą sobie w szkole. Czytanie rozwija pamięć i myślenie u dziecka. Oczytane dziecko dysponuje większą wiedzą i lepszą elokwencją, ma bogatsze słownictwo i pisze oryginalniejsze wypracowania. Dzieci sprawnie czytające lepiej znają ortografię i mniej są narażone na szkolny stres.

Dzięki specjalnie skonstruowanemu treningowi, Twoje dziecko rozwinie pamięć i koncentrację. Poszerzy swoje pole widzenia i wygimnastykuje oczy, a to wszystko sprawi, że czytanie stanie się łatwiejsze, i bardziej efektywne.

Kiedy dziecko czyta książkę, w jego umyśle rodzą się obrazy. Czytanie pobudza miliony neuronów w jego mózgu, stymuluje ich rozwój. Rozwija się wyobraźnia, pamięć i umiejętność myślenia. Telewizja czy gry komputerowe nie są w stanie tak rozwinąć mózgu dziecka jak czytanie.  Dlatego zachęcenie do czytania ma ogromne znaczenie. W trakcie kursu „zarazimy” Twoją pociechę pasją do książek. W czasie zajęć grupa dyskutuje o przeczytanych materiałach, dzieci rozmawiają też o samym czytaniu. Dzięki temu chętniej sięgają po książki i widzą z czytania korzyść w prawdziwym świecie.

Eksperymentarium i wiedza o świecie wokół nas

Dzieci uwielbiają eksperymentować! Twoje dziecko już trzy lata chodzi do szkoły. Najprawdopodobniej przez ten czas zobaczyło bardzo niewiele eksperymentów naukowych, albo nie zobaczyło ich wcale! A eksperymenty są bardzo ważną sferą nauki i pokazują jej praktyczną stronę. Podczas kursu pielęgnujemy w dzieciach ciekawość świata i pasję do nauki. Dzięki eksperymentom naukowym zaczynają dostrzegać one głębszy sens uczenia się. Rozwijają umiejętność dedukcji, przewidywania a przede wszystkim zadawania pytań. Twoje dziecko zarazi się pasją do zdobywania wiedzy nie tylko z książek, ale z całego otoczenia. Nauczy się pytać „dlaczego?”. I, co najważniejsze, bardzo to polubi!

 Dodawanie frajdy 

Jeśli Twoje dziecko będzie miało do wyboru: uczyć się matematyki albo zagrać w grę… powinno wybrać grę. Tak jesteśmy skonstruowani, to całkiem zdrowa reakcja. Gra sprawia frajdę, nauka (przynajmniej ta klasyczna) jest nudna. A jeśli gra będzie… uczyć matematyki? Wilk syty i owca cała. A jeśli dodatkowo będzie uczyć czytania i ortografii?

„Czarodziejska Akademia” to gra fabularna, która łączy ze sobą wszystkie elementy kursu. Opiera się na systemie motywującym zwanym grywalizacją – to przenoszenie elementów znanych z gier by motywować zmiany zachowań w prawdziwym życiu, albo inaczej: to dodawanie frajdy do rzeczy, które frajdy nie sprawiały.

Na zajęciach również będą regularnie odbywać się rozgrywki „Gniewu smoka”.

 „Gniew smoka” to gra planszowa, która uczy i bawi. Twoje dziecko rozpocznie kampanię przeciw smokom, podczas której rozpocznie naukę matematyki, historii i ortografii. Jego misją będzie zdobycie skarbów smoka. W tym celu będzie musiało prawidłowo odpowiadać na pytania z kart monet, które znajdzie w talii skarbów. Monety będą mu potrzebne, żeby zdobyć ekwipunek niezbędny do pokonania smoka. Wygrany pojedynek to łza smoka, bogactwo i sława! Dzięki tej grze Twoje dziecko nauczy się działać pod presją czasu, ponieważ ze smokiem musi wygrać zanim przesypie się ostatnie ziarnko czasu w klepsydrze.

 Dlaczego warto?

 • Twoje dziecko ma w sobie mnóstwo pasji i entuzjazmu – szkoła nie powinna tego tłamsić.
 • Każdy z trenerów Akademii Nauki przechodzi intensywne, półroczne szkolenie podczas którego uczy się, jak pomóc Twojemu dziecku w odkryciu jego wartości i zaangażowania.
 • Podczas 26 cotygodniowych spotkań (każde jest podzielone na dwa bloki po 60 minut) Twoje dziecko odkryje radość uczenia się i samodzielnego zdobywania wiedzy – tak potrzebną w starszych klasach.
 • To jednak nie wszystko. W ramach programu mamy też warsztaty dla rodziców (każdy trwa 2 godziny). Dowiesz się, jak najbardziej efektywnie stymulować rozwój Twojego dziecka w domu. Bo szkoła to tylko początek jego Wielkiej Drogi

Co Twoje dziecko wyniesie z kursu?

 • polubi się uczyć, bo pokażemy mu, jak to robić
 • podniesienie biegłość czytania i rozumienie czytanego tekstu
 • rozwinie sprawność myślenia, poprawi pamięć i koncentrację
 • nauczy się szybkich i efektywnych metod zapamiętywania, które ułatwią skuteczne zapamiętywanie szkolnych treści
 • będzie błyszczeć w szkole, dzięki czemu uwierzy w siebie i swoje możliwości
 • nauczy się czytać metodą, która sprawi, że czytanie może stać się jego pasją
 • zamiast mozolnego „wkuwania” szybko opanuje zadany materiał wykorzystując swoją kreatywność, wyobraźnię i Mapy Myśli
 • nauczy się współpracy i radzenia sobie z trudnościami
 • dzięki eksperymentom naukowym zafascynuje się przedmiotami ścisłymi
 • dzięki grywalizacji będzie uczyć się skuteczniej, czerpiąc z tego frajdę
 • a co najważniejsze.. rozpoczęcie nowego etapu w szkole będzie dla Twojego dziecka przygodą, a nie stresującym przeżyciem

Zapisz się na bezpłatną lekcję próbną.

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy.

Zapisz swoje dziecko już dziś!