20160818_153507Dzieci dysponują potężnymi mechanizmami uczenia się, myślenia, doświadczenia i przebudowywania posiadanej wiedzy. Celem kursu jest nauczenie dzieci czytania w podstawowym zakresie słownictwa, zainteresowanie dziecka słowem pisanym, rozwinięcie inteligencji poznawczej i emocjonalnej oraz wzmocnienie koncentracji, pamięci i chęci odkrywania otaczającego go świata. Poprzez gry i zabawy z wyrazami wzbudzimy zainteresowanie nauką pisania i alfabetem poprzez: pisanie listów, podpisywanie się, lepienie wyrazów z plasteliny, masy solnej. Na naszym kursie dziecko uczy się czytać proste książeczki. Każda książeczka opisuje jakąś ciekawostkę przyrodniczą lub geograficzną.

Program zajęć:

Program podzielony jest na 9 książeczek. Każda książka porusza jakieś ciekawe zagadnienie dotyczące otaczającego świata. Zanim dziecko dostanie książkę, zapoznaje się najpierw z wyrazami z których zbudowana jest treść książeczki, a później eksperymentuje z nimi. W programie dla dzieci młodszych pojawia się postać tajemniczego „Zaczarowanego Zajączka”. Zajączek, pisząc listy do dzieci, inspiruje maluchy do przeprowadzania eksperymentów i badań. Niektóre z nich obrazują celowość codziennych, drobnych działań np. eksperyment z olejem i z wodą mydlaną ukazuje maluchom zasady higieny osobistej i konieczność mycia rąk.

Podczas zajęć jest dużo ruchu. Dzieci utrwalają poznane wyrazy bawiąc się nimi np. skacząc po nich jak po kamieniach udając rwący strumień. Maluchy poznają litery, ale tylko w wyrazach, z którymi są związane emocjonalnie, np. pierwsza litera swojego imienia, imienia mamy i taty.

Zapisz swoje dziecko już dziś!