Uczeń z charakterem to program rozwoju umiejętności szkolnych i mistrzostwa czytania dla uczniów w wieku 11 i 12 lat

Czy Twoje dziecko uczy się już samodzielnie i lubi czytać książki?

Piąta i szósta klasa szkoły podstawowej to bardzo intensywny czas. Przed dziećmi pierwszy ważny egzamin szóstoklasisty. To duże wyzwanie, do którego warto dobrze się przygotować. To doskonały czas na rozwinięcie biegłości czytania i wyrobienie nawyków sprawnego uczenia się na przyszłe lata edukacji szkolnej. Dzieci, które potrafią biegle czytać, wiedzą jak korzystać z zasobów własnej pamięci i dużo lepiej radzą sobie w szkole. Są pewniejsze siebie i mniej narażone na szkolny stres.

Nauczmy twoje dziecko jak się uczyć!

Twoje dziecko rozwinie swój potencjał dzięki pięciu filarom naszego kursu:

 • Biegłe czytanie to specjalnie skonstruowany trening prawidłowych nawyków czytelniczych. Regularne ćwiczenia pod okiem trenera sprawiają, że rośnie nie tylko sprawność czytania, ale też dzieci więcej rozumieją i zapamiętują z czytanych treści.
 • Nasze zajęcia naukowe znacznie wykraczają poza program. Zaawansowane eksperymenty naukowe, m.in. ekstrakcja DNA roślinnego, obserwacje mikroskopowe, srebrzenie szkła… budzą fascynację dziecka.
 • Twórcza nauka, lepsza pamięć i koncentracja dzięki wytrenowaniu technik pamięciowych i nawyków dobrego uczenia się.
 • Pewne siebie dziecko jest bardziej otwarte na świat i szybciej uczy się nowych rzeczy. Wykorzystując gry i dramy nauczymy Twoje dziecko współpracy i radzenia sobie z trudnościami.
 • Uczeń z charakterem to program, który spaja wszystkie elementy kursu i sprawia, że czytanie i uczenie się technik pamięciowych staje się niezapomnianą przygodą i zupełnie nie kojarzy się z nudnym ślęczeniem nad książkami. Na każdych zajęciach dzieci mają do wypełnienia misję, podczas której z wypiekami na twarzy przeżywają emocjonujące przygody. Dzięki temu rozwijają wyobraźnię, pamięć, koncentrację i logiczne myślenie.

Nauka nie musi być żmudna i nudna!

Klasa piąta i szósta to swoiste przygotowanie do kolejnych rosnących wymagań szkolnych. Ilość rzeczy do nauczenia stale rośnie. Opanowanie coraz większej ilości wiedzy bez znajomości Technik Pamięciowych czy Mindmappingu staje się po prostu bardzo trudna. Badania pokazują, że większość dzieci nie lubi się uczyć, bo nie potrafią tego robić. Metoda wkuwania „na blachę” trąci średniowieczem, a dzisiejszy stan wiedzy o mózgu mówi nam jedno: aby dziecko uczyło się efektywnie, z pasją i zaangażowaniem, trzeba zatrudnić do tego prawą półkulę mózgu.

Jak to zrobić?

Mapy Myśli to technika, która znacznie usprawnia uczenie się dzieci. Notatki graficzne angażują prawą półkulę mózgu. Dziecko notuje, uczy się i równocześnie rozwija swoją twórczość, kreatywność i wyobraźnię. Umiejętność szybkiego sporządzania wartościowych notatek i wyłapywania najważniejszych informacji ma wpływ na koncentrację i wyniki w nauce Twojej pociechy.

Techniki pamięciowe pozwolą Twojemu dziecku na zapamiętanie nawet do kilkudziesięciu następujących po sobie obrazów lub wyrazów i doskonale nadają się do łatwego i skutecznego zapamiętywania szkolnych treści. Podczas kursu dzieci będą trenować zapamiętywanie wiedzy szkolnej pięcioma różnymi mnemotechnikami. Dzieci, które znają odpowiednie techniki, potrafią zapamiętać znacznie więcej informacji. To duże wsparcie dla młodego ucznia…

Formularze pracy to nasz system, który przygotuje Twojego przyszłego ucznia do egzaminów. Specjalnie przygotowane zestawy ćwiczeń zawierają wiadomości z programu 5. i 6. klasy. Dziecko uczy się tego, co aktualnie „przerabia” w szkole. Przygotowuje się do lekcji jednocześnie trenuje mapy myśli i techniki pamięciowe. Zamiast mozolnego „wkuwania”, Twoje dziecko szybko opanuje zadany materiał wykorzystując swoją kreatywność i wyobraźnię!

Sprawne czytanie i pasja do książek

Czytanie jest jednym z najlepszych ćwiczeń rozwijających umysł. Kiedy dziecko czyta książkę w jego mózgu pobudzonych jest miliony neuronów. Regularne czytanie książek rozwija wyobraźnię, pamięć, inteligencję. Wartość takiej stymulacji dla rozwoju zdolności dzieci jest przeogromna…

Dzieci, które dużo i sprawnie czytają, zwykle dobrze radzą sobie w szkole. Czytanie rozwija myślenie. Oczytane dzieci dysponuj większą wiedzą i lepszą elokwencją, mają bogatsze słownictwo i piszą oryginalne wypracowania. Sprawnie czytający uczniowie zazwyczaj lepiej znają ortografię i mniej są narażeni na szkolny stres. Telewizja czy gry komputerowe nie są w stanie tak rozwinąć mózgu dziecka jak czytanie. Dlatego zachęcenie do czytania ma ogromne znaczenie. W trakcie kursu „zarazimy” Twoją pociechę pasją do książek. W czasie zajęć grupa dyskutuje o przeczytanych materiałach, dzieci rozmawiają też o samym czytaniu. Dzięki temu chętniej sięgają po książki i widzą z czytania korzyść w prawdziwym świecie.

Pomocna pewność siebie

Jeśli Twoje dziecko będzie miało do wyboru: uczyć się matematyki albo zagrać w grę… powinno wybrać grę. Tak jesteśmy skonstruowani, to całkiem zdrowa reakcja. Gra sprawia frajdę, nauka (przynajmniej ta klasyczna) jest nudna. A jeśli gra będzie… uczyć matematyki? Wilk syty i owca cała. A jeśli dodatkowo będzie uczyć czytania i ortografii? Cały program kursu ubrany jest w fabułę, która uatrakcyjnia zajęcia a trening wyzwala dużą dawkę zaangażowania.

„Uczeń z charakterem”  to program stworzony przy współpracy ze specjalistami od RPG. Łączy on ze sobą wszystkie elementy kursu. Opiera się na systemie motywującym zwanym grywalizacją – to przenoszenie elementów znanych z gier, by motywować do działań w prawdziwym życiu Dzieci kochają taki sposób uczenia się, „magiczny krąg gry” sprzyja tworzeniu atmosfery akceptacji i twórczej pracy. Psychologowie pokazują również, że jeśli jesteśmy przekonani, że gramy w grę, wierzymy, że więcej nam się uda, a to dokładnie chcemy osiągnąć.

Podczas kursu twoje dziecko pozna między innymi:

 • Technikę robienia Map Myśli – to sztuka nieliniowego robienia notatek opartych na skojarzeniach. Takie notatki są zapamiętywane dużo łatwiej, niż ciągły tekst (nawet taki poznaczony kolorowymi markerami), a wykonanie ich zajmuje niewiele czasu
 • Techniki pamięciowe, które pozwolą Twojemu dziecku na zapamiętanie nawet do kilkudziesięciu następujących po sobie obrazów lub wyrazów i doskonale nadają się do łatwego i skutecznego zapamiętywania szkolnych treści. Badanie pokazują, że dziecko, które zna mnemotechniki potrafi zapamiętać nawet siedem razy więcej informacji niż dziecko, które tych technik nie zna. To duże wsparcie dla Twojego młodego ucznia.
 • Dzieci ćwiczą na specjalnie przygotowanych formularzach pracy, które zawierają wiedzę szkolną. Łączymy treningi z przygotowywaniem się do lekcji. Zamiast mozolnego „wkuwania” Twoje dziecko szybko opanuje zadany materiał wykorzystując swoją kreatywność i wyobraźnię!

Co Twoje dziecko wyniesie z kursu?

 • polubi się uczyć, bo pokażemy mu, jak to robić
 • podniesienie biegłość czytania i rozumienie czytanego tekstu
 • rozwinie sprawność myślenia, poprawi pamięć i koncentrację
 • nauczy się szybkich i efektywnych metod zapamiętywania, które ułatwią skuteczne zapamiętywanie szkolnych treści
 • będzie błyszczeć w szkole, dzięki czemu uwierzy w siebie i swoje możliwości
 • nauczy się czytać metodą, która sprawi, że czytanie może stać się jego pasją
 • zamiast mozolnego „wkuwania” szybko opanuje zadany materiał wykorzystując swoją kreatywność, wyobraźnię i Mapy Myśli
 • nauczy się współpracy i radzenia sobie z trudnościami
 • dzięki eksperymentom naukowym zafascynuje się przedmiotami ścisłymi
 • dzięki grywalizacji będzie uczyć się skuteczniej, czerpiąc z tego frajdę
 • a co najważniejsze.. rozpoczęcie nowego etapu w szkole będzie dla Twojego dziecka przygodą, a nie stresującym przeżyciem

Zapisz się na bezpłatną lekcję próbną.

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy.

Zapisz swoje dziecko już dziś!

Inne kursy i szkolenia dla uczniów