Wakacje – już samo słowo powoduje uśmiech na twarzy. To najbardziej wyczekiwane miesiące w roku każdego dziecka. Czas wolny od szkoły nie oznacza jednak czasu wolnego dla rodziców… i wtedy rodzi się w głowie mamy i taty zagwozdka jak urozmaicić wolny czas swojej pociechy. Troska o efektywność zajęć, jak również ich atrakcyjność to nie lada wyzwanie.  Nie chcemy przecież ryzyka spędzenia x-godzin przed komputerem, tabletem czy smartfonem. Kiedy sami byliśmy dziećmi cieszyły nas zabawy na świeżym powietrzu, gry w czternaście patyków czy zwisy na trzepaku, jednak czasy się zmieniły. Dziś niezwykle trudno jest pozyskać uwagę dziecka. Program półkolonii czy kolonii musi być na tyle ciekawy, by  dziecko chciało do nas wrócić jutro, pojutrze, a nawet za rok.

Jak więc zorganizować wakacje dla swojego dziecka tak, aby były aktywne i interesujące?

Jeśli opcje wyjazdowe – kolonie i obozy – odpadają, bo brakuje gotowości na opuszczenie rodziców na kilka dni, budżetu czy też pojawiają się inne bariery, to alternatywą stają się atrakcje zapewnione na miejscu. Wiele rodzin letni, wakacyjny czas spędza w mieście, w którym mieszka, wtedy świetnym rozwiązaniem są półkolonie.

Jakie półkolonie wybrać dla swojego dziecka? 

Wiele rodziców zadaje sobie pytanie jakie półkolonie wybrać dla swojego dziecka. Akademia nauki co roku zapewnia ciekawe programy edukacyjno – szkoleniowe dla dzieci w wieku 5 – 10 lat. Opiekunowie półkolonii troszczą się o każde dziecko, zapewniając im interesujące zajęcia każdego dnia. Dosłownie każda minuta, godzina wypełniona jest ciekawą formą rozrywki i edukacji. Zabawy na świeżym powietrzu, wyjścia na basen, do kina, manufaktury cukierków, zajęcia manualne, śpiewanie i robotyka – to tylko przykładowe zajęcia oferowane przez program półkolonii. Ogromną zaletą takiej formy wypoczynku jest pora dnia. Zajęcia organizowane są w godzinach szkolnych, rodzic może przywieźć dziecko ( już od godz. 7:30! ) wiedząc, że nie spóźni się do pracy. Odbiór dzieci też jest elastyczny i osoby pracujące do godz.16:00, mogą odebrać dziecko nieco później. Dokonując zapisu na półkolonie w Akademii możemy być pewni, że spędzą one czas bardzo aktywnie, poznając nowe, wybuchowe eksperymenty naukowe. W otoczeniu nowych przyjaciół tworzą się wspaniałe wspomnienia na lata. Sekretem udanych wakacji jest program, prowadzący i …. 😉 Nie byłby to sekret, gdybyśmy go zdradzili. Jednak uczestnicząc w wybranym programie będziemy mieli okazję go odkryć.

Dajmy więc swoim dzieciom możliwość wyboru

Oferta: Przygoda Lego oraz Vaiana i tajemnice oceanów.