Akademia Nauki to instytucja edukacyjna, zajmująca się prowadzeniem kursów, szkoleń i kampanii społecznych z zakresu rozwijania potencjału intelektualnego i osobistego.

Od 1998 roku dostarcza najwyższej jakości usługi szkoleniowe. Stopniowo dysponując potrzebnym kapitałem środków, wiedzy i specjalistów wprowadziła bogatą gamę szkoleń dotyczącą zarówno metod nauki języka jak i kursów związanych z nowoczesnymi technikami uczenia się. Specjalizuje się w kursach rozwoju intelektu dla dzieci już od 3 roku życia, młodzieży oraz dorosłych.

Misją Akademii jest propagowanie stylu naturalnego uczenia się, który niesie zadowolenie i poczucie pewności siebie. Akademia Nauki chce, aby każdy mógł uczyć się bez wysiłku. Jest przekonana, że poprzez docieranie do wewnętrznych zasobów i odkrywanie mocnych stron, można uczyć się w atmosferze odprężenia i radości. Ich programy oparte są na najnowszych zdobyczach psychologii uczenia się oraz na głębokim szacunku dla możliwości twórczych każdego człowieka. Akademia Nauki swoją misję realizuje nie tylko poprzez kursy i szkolenia komercyjne, ale również jest zaangażowana w programy Fundacji Akademii Nauki tj. Akademia Nauczyciela, Akademia Rodzica.