Mądre dziecko
  • Mądre dziecko

Mądre dziecko “IQ Agenci” – 8-9 lat

Start zajęć: przełom września i października 2023

Aby sprawdzić harmonogram zajęć oraz zapisać się do wybranej grypy proszę skorzystać z formularza zgłoszeniowego: “ZAPISY DO GRUP”

Opis

Szczegóły kursu

28 spotkań, każde spotkanie 2 x 50 min

Materiały do treningu pamięci i koncentracji w cenie kursu

Podręcznik i segregator w cenie kursu

Warsztaty dla rodziców

Certyfikat ukończenia kursu

Program rozwoju umiejętności szkolnych, biegłości czytania i poczucia własnej wartości dla uczniów z klas 2. i 3.


Nowe przedmioty, nowi nauczyciele i większe wymagania w szkole.
Druga i trzecia klasa szkoły podstawowej to bardzo ważny okres w edukacji Twojego dziecka. Za chwilę pojawią się nowe przedmioty szkolne. Będą je prowadzić nieznani do tej pory nauczyciele, a każdy z nich postawi przed Twoim dzieckiem inne niż dotychczas wymagania. Ilość nauki i sprawdzianów znacznie się zwiększy. Nauczyciele w tym okresie zakładają pewną samodzielność dziecka w przyswajaniu wiedzy i zaczynają więcej wymagać.

Umiejętność systematycznego powtarzania materiału staje się nieodzowna. Dzieci, które potrafią biegle czytać, wiedzą jak korzystać z zasobów własnej pamięci i potrafią dobrze się uczyć, dużo lepiej radzą sobie z nową rzeczywistością. Są pewniejsze siebie i mniej narażone na szkolny stres. Dlatego jest to doskonały czas na wyrabianie nawyków dobrego i sprawnego uczenia się.

Nauczmy twoje dziecko jak się uczyć!

Twoje dziecko rozwinie swój potencjał dzięki czterem filarom naszego kursu:

🔴 Rozwijanie sprawności czytania – specjalnie skonstruowany trening ze wskaźnikiem, rozwój sprawności myślenia i koncentracji sprawi, że dziecko podniesienie biegłość czytania.

🔴 Nasze zajęcia naukowe znacznie wykraczają poza program szkolny. Eksperymenty wprowadzą Twoje dziecko w świat chemii, fizyki i przyrody. Będzie ono badać właściwości wody i powietrza, kwasów i zasad, zaobserwuje preparaty pod mikroskopem. A to wszystko tylko po to, by zainteresować Twoje dziecko nauką.

🔴 Pewne siebie dziecko jest bardziej otwarte na świat i szybciej uczy się nowych rzeczy. Wykorzystując gry, dramy i zabawę nauczymy Twoje dziecko współpracy i radzenia sobie z trudnościami.

🔴 IQ Agenci to przygoda, która spaja wszystkie elementy kursu i sprawia, że czytanie i uczenie się technik pamięciowych staje się niezapomnianą przygodą i zupełnie nie kojarzy się z nudnym ślęczeniem nad książkami. Na każdych zajęciach dzieci mają do wypełnienia misję, podczas której z wypiekami na twarzy, przeżywają emocjonujące przygody. Dzięki temu rozwijają wyobraźnię, pamięć, koncentrację i logiczne myślenie.

IQ Agenci w akcji

Naszych małych IQ Agentów czekają szalone przygody, niezwykłe zagadki, wspólne poszukiwanie odpowiedzi na największe tajemnice otaczającego nas świata. Program kładzie nacisk na ugruntowanie nawyków prawidłowego uczenia się. To fabularna gra przygodowa, podczas której, dzieci zdobywają umiejętność naturalnego czytania, poprawiają pamięć, koncentrację, pewność siebie i funkcjonowanie w grupie rówieśniczej.

Bohaterami nie będą jakieś wymyślone postacie, tylko dzieci – grupa. Grupa posiada kartę gry, na której zapisujemy poziomy zdobytego doświadczenia, aby grupa mogła przejść kolejną misję. Doświadczenia i poziomy rozwoju zdobywają dzieci przez trening intelektualny – trening szybkiego czytania, ćwiczenia koncentracji, ćwiczenia  z podręcznika, ćwiczenia z kośćmi, techniki pamięciowe,  trening domowy, ale też ćwiczenia rozwijające społecznie, współpracę w grupie, umiejętność relaksu, wchodzenia w stan zasobów.

Dzieci nabierają nawyków efektywnego ucznia się – wprowadzamy rytuał treningu intelektualnego. Popularnonaukowe teksty w podręczniku obudowane są wiedzą na temat otaczającego świata oraz doświadczeniami i eksperymentami naukowymi (np. co to jest grawitacja, jak zbudować przepompownię wody, jak zrobić papierowy czajnik,  czy cukier w kostkach może się palić, budowanie łodzi podwodnej….) Dzieci ćwiczą mind mapping, naukę robienia piktogramów, trenują zapamiętywanie technikami pamięciowymi, które wspomagają naturalne zdolności do uczenia się.

Program zawiera różnorodne techniki relaksu (np. rysowanie mandali, ) – również w ruchu, (ruch rozwijający Weroniki Sherborne, kinezjologia edukacyjna, żonglowanie, elementy karate). Pozwalają one wyrównać potencjał półkul mózgowych, wyciszyć się dziecku, zharmonizować.

Nauka nie musi być żmudna i nudna!

Z każdym rokiem ilość wymagań w starszych klasach systematycznie rośnie. Opanowanie coraz większej ilości wiedzy bez znajomości Technik Pamięciowych czy Mindmappingu staje się po prostu bardzo trudne. Dlatego musimy nauczyć dzieci JAK SIĘ UCZYĆ. Badania pokazują, że większość dzieci nie lubi się uczyć bo… nie potrafią tego robić. Metoda wkuwania „na blachę” trąci średniowieczemm a dzisiejszy stan wiedzy o mózgu mówi nam jedno: aby dziecko uczyło się efektywnie a do tego z pasją i zaangażowaniem, trzeba zatrudnić do tego prawą, twórczą półkulę mózgu.

Podczas kursu twoje dziecko pozna między innymi:

✔️ Technikę robienia Map Myśli – to sztuka nieliniowego robienia notatek opartych na skojarzeniach. Takie notatki są zapamiętywane dużo łatwiej, niż ciągły tekst (nawet taki poznaczony kolorowymi markerami), a wykonanie ich zajmuje niewiele czasu

✔️ Techniki pamięciowe, które pozwolą Twojemu dziecku na zapamiętanie nawet do kilkudziesięciu następujących po sobie obrazów lub wyrazów i doskonale nadają się do łatwego i skutecznego zapamiętywania szkolnych treści. Badanie pokazują, że dziecko, które zna mnemotechniki potrafi zapamiętać nawet siedem razy więcej informacji niż dziecko, które tych technik nie zna. To duże wsparcie dla Twojego młodego ucznia…

✔️ Dzieci ćwiczą na specjalnie przygotowanych formularzach pracy, które zawierają wiedzę szkolną. Łączymy treningi z przygotowywaniem się do lekcji. Zamiast mozolnego „wkuwania” Twoje dziecko szybko opanuje zadany materiał wykorzystując swoją kreatywność i wyobraźnię!

Sprawne czytanie i pasja do książek

Dzieci, które dużo i sprawnie czytają zwykle dobrze radzą sobie w szkole. Czytanie rozwija pamięć i myślenie u dziecka. Oczytane dziecko dysponuje większą wiedzą i lepszą elokwencją, ma bogatsze słownictwo i pisze oryginalniejsze wypracowania. Dzieci sprawnie czytające lepiej znają ortografię i mniej są narażone na szkolny stres.

Dzięki specjalnie skonstruowanemu treningowi, Twoje dziecko rozwinie pamięć i koncentrację. Poszerzy swoje pole widzenia i wygimnastykuje oczy, a to wszystko sprawi, że czytanie stanie się łatwiejsze, i bardziej efektywne.

Kiedy dziecko czyta książkę, w jego umyśle rodzą się obrazy. Czytanie pobudza miliony neuronów w jego mózgu, stymuluje ich rozwój. Rozwija się wyobraźnia, pamięć i umiejętność myślenia. Telewizja czy gry komputerowe nie są w stanie tak rozwinąć mózgu dziecka jak czytanie.

Dlatego zachęcenie do czytania ma ogromne znaczenie. W trakcie kursu „zarazimy” Twoją pociechę pasją do książek. W czasie zajęć grupa dyskutuje o przeczytanych materiałach, dzieci rozmawiają też o samym czytaniu. Dzięki temu chętniej sięgają po książki i widzą z czytania korzyść w prawdziwym świecie.

Eksperymentarium i wiedza o świecie wokół nas

Dzieci uwielbiają eksperymentować! Twoje dziecko już trzy lata chodzi do szkoły. Najprawdopodobniej przez ten czas zobaczyło bardzo niewiele eksperymentów naukowych, albo nie zobaczyło ich wcale! A eksperymenty są bardzo ważną sferą nauki i pokazują jej praktyczną stronę. Podczas kursu pielęgnujemy w dzieciach ciekawość świata i pasję do nauki. Dzięki eksperymentom naukowym zaczynają dostrzegać one głębszy sens uczenia się. Rozwijają umiejętność dedukcji, przewidywania a przede wszystkim zadawania pytań. Twoje dziecko zarazi się pasją do zdobywania wiedzy nie tylko z książek, ale z całego otoczenia. Nauczy się pytać „dlaczego?”. I, co najważniejsze, bardzo to polubi!

Dodawanie frajdy

Jeśli Twoje dziecko będzie miało do wyboru: uczyć się matematyki albo zagrać w grę… powinno wybrać grę. Tak jesteśmy skonstruowani, to całkiem zdrowa reakcja. Gra sprawia frajdę, nauka (przynajmniej ta klasyczna) jest nudna. A jeśli gra będzie… uczyć matematyki? Wilk syty i owca cała. A jeśli dodatkowo będzie uczyć czytania i ortografii?

Mądre dziecko „IQ Agenci” to gra fabularna, która łączy ze sobą wszystkie elementy kursu. Opiera się na systemie motywującym zwanym grywalizacją – to przenoszenie elementów znanych z gier by motywować zmiany zachowań w prawdziwym życiu, albo inaczej: to dodawanie frajdy do rzeczy, które frajdy nie sprawiały.

Dlaczego warto?

🔴 Twoje dziecko ma w sobie mnóstwo pasji i entuzjazmu – szkoła nie powinna tego tłamsić.

🔴 Każdy z trenerów Akademii Nauki przechodzi intensywne, półroczne szkolenie podczas którego uczy się, jak pomóc Twojemu dziecku w odkryciu jego wartości i zaangażowania.

🔴 Podczas 26 cotygodniowych spotkań (każde jest podzielone na dwa bloki po 60 minut) Twoje dziecko odkryje radość uczenia się i samodzielnego zdobywania wiedzy – tak potrzebną w starszych klasach.

🔴 To jednak nie wszystko. W ramach programu mamy też warsztaty dla rodziców (każdy trwa 2 godziny). Dowiesz się, jak najbardziej efektywnie stymulować rozwój Twojego dziecka w domu. Bo szkoła to tylko początek jego Wielkiej Drogi

Co Twoje dziecko wyniesie z kursu Mądre dziecko “IQ Agenci”?

✔️ polubi się uczyć, bo pokażemy mu, jak to robić

✔️ podniesienie biegłość czytania i rozumienie czytanego tekstu

✔️ rozwinie sprawność myślenia, poprawi pamięć i koncentrację

✔️ nauczy się szybkich i efektywnych metod zapamiętywania, które ułatwią skuteczne zapamiętywanie szkolnych treści

✔️ będzie błyszczeć w szkole, dzięki czemu uwierzy w siebie i swoje możliwości

✔️ nauczy się czytać metodą, która sprawi, że czytanie może stać się jego pasją

✔️ zamiast mozolnego „wkuwania” szybko opanuje zadany materiał wykorzystując swoją kreatywność, wyobraźnię i Mapy Myśli

✔️ nauczy się współpracy i radzenia sobie z trudnościami

✔️ dzięki eksperymentom naukowym zafascynuje się przedmiotami ścisłymi

✔️ dzięki grywalizacji będzie uczyć się skuteczniej, czerpiąc z tego frajdę

✔️ a co najważniejsze.. rozpoczęcie nowego etapu w szkole będzie dla Twojego dziecka przygodą, a nie stresującym przeżyciem

Dlaczego warto?

Trzecia i czwarta klasa szkoły podstawowej to bardzo ważny okres w edukacji Twojego dziecka. Za chwilę pojawią się nowe przedmioty szkolne. Będą je prowadzić nieznani do tej pory nauczyciele, a każdy z nich postawi przed Twoim dzieckiem inne niż dotychczas wymagania. Ilość nauki i sprawdzianów znacznie się zwiększy. Nauczyciele w tym okresie zakładają pewną samodzielność dziecka w przyswajaniu wiedzy i zaczynają więcej wymagać.

Umiejętność uczenia się, staje się bardzo ważna. Dzieci, które potrafią biegle czytać, wiedzą jak korzystać z zasobów własnej pamięci i potrafią dobrze się uczyć, dużo lepiej radzą sobie z nową rzeczywistością. Bardziej wierzą w siebie i są mniej narażone na szkolny stres.

Dzięki uczestnictwu w zajęciach, Twoje dziecko:

Polubi się uczyć, bo pokażemy mu, jak to robić. Nauczy się szybkich i efektywnych metod zapamiętywania nowych rzeczy i nielinearnego notowania.
Twoje dziecko nauczy się czytać metodą, która jest ciekawa, angażująca i bardzo efektywna. Podniesie nie tylko sprawność czytania, ale również zrozumienie czytanych treści. Dzięki dyskusjom o czytanych tekstach i książkach, czytanie może stać się jego pasją.
Wykształci postawę rozwojową, która zwiększa poczucie własnej wartości, wyzwala skłonność do podejmowania wyzwań i wiarę w siebie.
Dzięki grom i zabawom, dziecko odkryje i doceni swoje mocne strony oraz nauczy się współpracy.
Twoje dziecko zainteresuje się światem. Dzięki serii eksperymentów, nauczy się pytać i dedukować.
Dzięki gamifikacji będzie zaangażowane w zajęcia.

Program kursu jest tak przygotowany, że rozpoczęcie nauki w szkole będzie dla Twojego dziecka przygodą, a nie stresującym przeżyciem!

Jak wygląda kurs Mądre dziecko “IQ Agenci”?

Kurs składa się z 28 spotkań, które odbywają się raz w tygodniu. Każde spotkanie podzielone jest na dwa bloki po 50 minut.

Zajęcia rozpoczynają się na początku października.

Warsztaty dla rodziców

Rodzice dzieci biorących udział w kursie Mądre dziecko “IQ Agenci”, również mogą rozwijać swoje kompetencje i umiejętności. Proponujemy Państwu udział w bardzo ciekawych warsztatach rozwojowych, na których będziemy przybliżać ciekawe zagadnienia związane z psychologią dziecka i rodzica. Uczestnicy tych warsztatów, bardzo je sobie cenią.

Zapisz dziecko na bezpłatną lekcję pokazową

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).

Informacje dodatkowe

Termin

Rok szkolny 2023/2024