Mądre dziecko
  • Mądre dziecko

Mały odkrywca – “Przygoda na bezludnej wyspie” dla dzieci w wieku 5 i 6 lat

Start zajęć: przełom września i października 2023

Aby sprawdzić harmonogram zajęć oraz zapisać się do wybranej grypy proszę skorzystać z formularza zgłoszeniowego: “ZAPISY DO GRUP”

Kategoria:

Opis

Szczegóły kursu

28 spotkań, każde spotkanie 2 x 45 min

Karty pracy, karty bingo i flash karty do nauki czytania w cenie kursu

Teczka i książeczki tematyczne w cenie kursu

Warsztaty dla rodziców

Certyfikat ukończenia kursu

Dzięki przygodzie na bezludnej wyspie twoje dziecko nauczy się czytać i znacznie więcej…

Czy wiesz, że Twoje pięcioletnie dziecko uczy się szybciej od Ciebie? Akurat teraz rozwija swoje najważniejsze funkcje umysłowe, a to jak to zrobi, będzie miało na nie wpływ przez całe życie. Okres przedszkolny jest niezwykłym czasem w życiu Twojego dziecka. Dysponuje on niesamowitym potencjałem uczenia się nowych rzeczy przez zabawę – jest to naturalny sposób, z którym dzieci się rodzą. Nudne i żmudne zajęcia szkolne mogą niestety je tego szybko oduczyć, a szkoła jest tuż, tuż… To doskonały czas na rozpoczęcie zabawy w czytanie oraz wyrabianie nawyków dobrego i sprawnego nabywania nowych umiejętności. Jak wiadomo – czym skorupka za młodu nasiąknie… Wykorzystaj wiek swojego malucha, ponieważ jego umysł powinien być w tym wieku wszechstronnie stymulowany! Przedszkolaki wykonując doświadczenia naukowe oraz uczestnicząc w fascynującej zabawie w czytanie z pasją odkrywają świat książki, nauki i wiedzy.

Twój maluch rozwinie niezwykły potencjał dzięki czterem filarom naszego kursu

Zabawa w czytanie to coś, czego Twoje dziecko nie doświadczy w przedszkolu. Wykorzystując osiem specjalnie przygotowanych książeczek pokażemy Twojemu maluchowi, jak się bawić z wyrazami, dzięki czemu szybko nauczy się czytać
Eksperymenty – już nie będziesz tłumaczyć dziecku, dlaczego musi myć zęby albo po co mu ciepła czapka. Dzięki eksperymentom maluch sam się o tym przekona, a pomoże mu w tym Zaczarowany Zajączek
Pewne siebie dziecko jest bardziej otwarte na świat i szybciej uczy się nowych rzeczy. Wykorzystując gry, dramy i zabawę nauczymy Twoje dziecko współpracy i radzenia sobie z problemami.
Postać Zaczarowanego Zajączka przewija się przez cały czas trwania kursu. Inspiruje on dzieci do przeprowadzania badań i eksperymentów. Wysyła do nich listy, daje im zadania… Staje się realną częścią kursu, która łączy wszystkie jego elementy.

„Umiem coś ekstra!” – Świat literek, wyrazów, czytania

Podczas zajęć, dzieci stawiają również swoje pierwsze kroki na „ścieżce czytania”. Poprzez gry i zabawy mali odkrywcy poznają znaczenia wyrazów i czytają swoje pierwsze książeczki. Wykorzystujemy naukę czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego. Twoje dziecko nawet nie poczuje, że się czegoś uczy, ponieważ cały czas będzie się bawić i eksperymentować. Zajęcia są tak skonstruowane, że dziecko będzie doświadczać i przeżywać treść tego, co uczy się czytać. Książeczki opisują przygody dzieci, dlatego uczą się one czytać chętnie i z pasją. Nauka czytania w tym wieku daje przedszkolakom poczucie, że potrafią „coś ekstra”. Jest to również doskonałe i bezstresowe przygotowanie do nauki w szkole. Nowe umiejętności przychodzą dzieciom w sposób naturalny – jakby “przy okazji” zaprojektowanych przez nas zabaw i gier. Dzięki temu chętniej sięgają po książki – widzą z czytania korzyść w prawdziwym świecie, a to przekłada się na lepiej rozwiniętą wyobraźnię, pamięć i koncentrację.

Badania wykazują, że nigdy nie jest za wcześnie na naukę czytania.

Już w wieku trzech lat Twoje dziecko może zacząć poznawać literki i wyrazy – bawiąc się nimi. Zainteresowanie czytaniem będzie miało na nie wpływ przez całe życie, nie tylko w szkole.

W trakcie kursu dzieci:

bawią się wyrazami i literkami
poprzez gry i zabawy poznają znaczenie wyrazów
czytają swoje pierwsze książeczki
zarażają się pasją do książek.

Na naszych zajęciach dzieci uczą się chętnie i z zainteresowaniem. Przede wszystkim dlatego, że cały czas świetnie się bawią. Nowe umiejętności przychodzą im w sposób naturalny – jakby “przy okazji” zaprojektowanych przez nas zabaw i gier. Maluchy przeżywają przygody, o których później czytają w książeczkach. Dzięki temu chętniej sięgają po książki – widzą z czytania korzyść w prawdziwym świecie, a to przekłada się na lepiej rozwiniętą wyobraźnię, pamięć i koncentrację.

“Odważni jak lwy” i pomocna pewność siebie

Okres przedszkolny to również czas rozwoju emocjonalnego i społecznego. “Odważni jak lwy” to stosowana przez nas sprawdzona metoda gier, dram i zabaw, które pomogą Twojemu dziecku odkryć i docenić swoje mocne strony. Pomaga to nawiązywać dzieciom lepsze relacje z rówieśnikami, oparte na współpracy oraz kształtuje postawę „poradzę sobie!”. Dzieci mają możliwość w różny sposób wyrazić siebie i głębiej uświadomić sobie swoje własne „ja”. Malują swój herb będąc rycerzami, podczas wyprawy po Afryce tworzą swój talizman czy przybierają indiańskie imię w Ameryce. Przedszkolaki uczą się rozpoznawania swoich emocji i wyrażania ich. Na zajęciach umożliwiamy działania twórcze, które ujawniają i rozwijają talenty dzieci. Dziecko zadowolone z siebie staje się bardziej otwarte i pewne siebie.

 Eksperymentujemy – czyli wiedza o świecie wokół nas

Świat wokół naszych małych podróżników staje się fascynującym laboratorium chemicznym i miejscem odkrywania praw fizyki. Dzieci gotują wodę w kopercie, wywołują Dżina z butelki i wiele innych… Pielęgnujemy w dzieciach ciekawość świata. Maluchy rozwijają umiejętność dedukcji, przewidywania, a przede wszystkim zadawania pytań. Twoje dziecko zarazi się pasją do zdobywania wiedzy. Nauczy się pytać „dlaczego?”. I – co najważniejsze – bardzo to polubi! Dzięki wiedzy, którą zdobywają „mali podróżnicy” mogą pomagać mieszkańcom różnych kontynentów, którzy w zamian wskazują drogę ich dalszej wędrówki. To sprawia, że nauka staje się świetną zabawą, a mali odkrywcy rozwijają się poznawczo dzięki zdobywaniu wiadomości znacznie wykraczających tematyką poza program przedszkolny.

Mały odkrywca staje się podróżnikiem i odkrywa świat!

Program „Przygoda na bezludnej wyspie” jest logicznie skonstruowaną grą przygodową. Dzieci wcielają się w postacie podróżników, którzy znaleźli się na tajemniczej wyspie. Tam znajdują klucz, który rozpoczyna ich niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni. Mali odkrywcy odwiedzają różne kontynenty i poznają kulturę oraz obyczaje żyjących tam ludzi.

To jednak nie wszystko. W ramach programu mamy też warsztaty dla rodziców (każdy trwa 2 godziny). Dowiesz się, jak najbardziej efektywnie stymulować rozwój Twojego dziecka w domu. Przedszkole to tylko początek jego wielkiej drogi – pomóż swojemu dziecku wkroczyć na nią z impetem!

Co twoje dziecko wyniesie z kursu?

rozpocznie niesamowitą przygodę z czytaniem, a to wszystko bawiąc się i nie tracąc dzieciństwa
czytanie, eksperymenty i doświadczenia dadzą maluchowi poczucie, że umie „coś ekstra”
nabierze pewności siebie – dzięki zajęciom będzie wiedziało, że zawsze sobie poradzi
odkryje i doceni swoje mocne strony oraz nauczy się współpracy poprzez gry i zabawy
dzięki serii eksperymentów zaciekawi się światem, nauczy się pytać i dedukować
utrwalona chęć nauki nowych rzeczy pozostanie z nim na całe życie
przygotujemy Twojego Małego Odkrywcę do przejścia na kolejny etap przedszkolny
fascynacja światem nauki i książek sprawi, że za kilka lat chodzenie do szkoły i nauka będą przyjemnością

Zapisz dziecko na bezpłatną lekcję pokazową

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).

Informacje dodatkowe

Termin

Rok szkolny 2023/2024