Mądre dziecko
  • Mądre dziecko

Nastolatek z klasą – 13-14 lat

Start zajęć: przełom września i października 2023

Aby sprawdzić harmonogram zajęć oraz zapisać się do wybranej grypy proszę skorzystać z formularza zgłoszeniowego: “ZAPISY DO GRUP”

Opis

Szczegóły kursu

28 spotkań, każde spotkanie 2 x 50 min

Materiały do treningu pamięci i koncentracji w cenie kursu

Podręcznik i segregator w cenie kursu

Warsztaty dla rodziców

Certyfikat ukończenia kursu

Nastolatek z klasą – program dla dzieci w wieku w wieku 13-14 lat


Przed młodzieżą w tym wieku bardzo ważny egzamin, który w dużej mierze zdecyduje o wyborze szkoły średniej. Dlatego jest to doskonały moment na rozwinięcie biegłości czytania i wyrobienie nawyków sprawnego uczenia się. Uczniowie, którzy potrafią biegle czytać, wiedzą jak korzystać z zasobów własnej pamięci, dużo lepiej radzą sobie z wyzwaniami szkolnymi. Są pewniejsi siebie i mniej narażeni na szkolny stres.

Jak śpiewająco zdać do szkoły średniej?

Przedstawiamy kurs, który pomaga w budowaniu własnego wizerunku, radzenia sobie ze stresem, lękiem czy złością. To wiek w którym odkrywanie własnej indywidualności i budowanie poczucia kompetencji jest bardzo istotny. W kursie dajemy możliwość poznania technik szybkiego czytania oraz technik pamięciowych, dzięki którym uczestnicy kursu nabywają umiejętności sprawnego pozyskiwania informacji i budują własną strategię uczenia się.

Jak wygląda kurs Nastolatek z klasą?

Program pozwala nabyć umiejętności sprawnego pozyskiwania informacji, takich jak szybkie czytanie, techniki pamięciowe, twórcze myślenie, koncentracja. Kurs jest dopasowany do potrzeb i problemów uczniów w wieku 13 – 14 lat. Kurs wyposaża w konkretne narzędzia, techniki i wiedzę. Doskonale przygotowuje do egzaminów i nauki w szkole średniej.

Co Twoje dziecko wyniesie z kursu?

nie tylko nauczy się biegle czytać, ale czytanie stanie się jego pasją
wzmocni pamięć i koncentrację
szybkie i efektywne metody zapamiętywania
dzięki grom i zabawom odkryje i doceni swoje mocne strony oraz nauczy się współpracy z rówieśnikami
lepiej poradzi sobie ze stresem szkolnym i narastającym materiałem
nabierze pewności siebie oraz wykształci umiejętności nawiązywania kontaktów interpersonalnych
a co najważniejsze… będzie doskonale przygotowany do egzaminów i nauki w szkole średniej!

Nauka nie musi być żmudna i nudna!

Ilość rzeczy do nauczenia stale rośnie. Opanowanie coraz większej ilości wiedzy bez znajomości Technik Pamięciowych czy Mindmappingu staje się po prostu bardzo trudna. Badania pokazują, że większość dzieci nie lubi się uczyć, bo nie potrafią tego robić. Metoda wkuwania „na blachę” trąci średniowieczem, a dzisiejszy stan wiedzy o mózgu mówi nam jedno: aby dziecko uczyło się efektywnie, z pasją i zaangażowaniem, trzeba zatrudnić do tego prawą półkulę mózgu.

Jak to zrobić?

Mapy Myśli to technika, która znacznie usprawnia uczenie się dzieci. Notatki graficzne angażują prawą półkulę mózgu. Dziecko notuje, uczy się i równocześnie rozwija swoją twórczość, kreatywność i wyobraźnię. Umiejętność szybkiego sporządzania wartościowych notatek i wyłapywania najważniejszych informacji ma wpływ na koncentrację i wyniki w nauce Twojej pociechy.

Techniki pamięciowe pozwolą Twojemu dziecku na zapamiętanie nawet do kilkudziesięciu następujących po sobie obrazów lub wyrazów i doskonale nadają się do łatwego i skutecznego zapamiętywania szkolnych treści. Podczas kursu dzieci będą trenować zapamiętywanie wiedzy szkolnej pięcioma różnymi mnemotechnikami. Dzieci, które znają odpowiednie techniki, potrafią zapamiętać znacznie więcej informacji. To duże wsparcie dla młodego ucznia…

Formularze pracy to nasz system, który przygotuje Twojego przyszłego ucznia do egzaminów. Dziecko uczy się tego, co aktualnie „przerabia” w szkole. Przygotowuje się do lekcji jednocześnie trenuje mapy myśli i techniki pamięciowe. Zamiast mozolnego „wkuwania”, Twoje dziecko szybko opanuje zadany materiał wykorzystując swoją kreatywność i wyobraźnię!

Sprawne czytanie i pasja do książek

Czytanie jest jednym z najlepszych ćwiczeń rozwijających umysł. Kiedy dziecko czyta książkę w jego mózgu pobudzonych jest miliony neuronów. Regularne czytanie książek rozwija wyobraźnię, pamięć, inteligencję. Wartość takiej stymulacji dla rozwoju zdolności dzieci jest przeogromna… Dzieci, które dużo i sprawnie czytają, zwykle dobrze radzą sobie w szkole. Czytanie rozwija myślenie. Oczytane dzieci dysponuj większą wiedzą i lepszą elokwencją, mają bogatsze słownictwo i piszą oryginalne wypracowania. Sprawnie czytający uczniowie zazwyczaj lepiej znają ortografię i mniej są narażeni na szkolny stres. Telewizja czy gry komputerowe nie są w stanie tak rozwinąć mózgu dziecka jak czytanie. Dlatego zachęcenie do czytania ma ogromne znaczenie. W trakcie kursu „zarazimy” Twoją pociechę pasją do książek. W czasie zajęć grupa dyskutuje o przeczytanych materiałach, dzieci rozmawiają też o samym czytaniu. Dzięki temu chętniej sięgają po książki i widzą z czytania korzyść w prawdziwym świecie.

Pomocna pewność siebie

Jeśli Twoje dziecko będzie miało do wyboru: uczyć się matematyki albo zagrać w grę… powinno wybrać grę. Tak jesteśmy skonstruowani, to całkiem zdrowa reakcja. Gra sprawia frajdę, nauka (przynajmniej ta klasyczna) jest nudna. A jeśli gra będzie… uczyć matematyki? Wilk syty i owca cała. A jeśli dodatkowo będzie uczyć czytania i ortografii? Cały program kursu ubrany jest w fabułę, która uatrakcyjnia zajęcia a trening wyzwala dużą dawkę zaangażowania.

„Nastolatek z klasą”  to program stworzony przy współpracy ze specjalistami od RPG. Łączy on ze sobą wszystkie elementy kursu. Opiera się na systemie motywującym zwanym grywalizacją – to przenoszenie elementów znanych z gier, by motywować do działań w prawdziwym życiu Dzieci kochają taki sposób uczenia się, „magiczny krąg gry” sprzyja tworzeniu atmosfery akceptacji i twórczej pracy. Psychologowie pokazują również, że jeśli jesteśmy przekonani, że gramy w grę, wierzymy, że więcej nam się uda, a to dokładnie chcemy osiągnąć.

Podczas kursu twoje dziecko pozna między innymi:

Technikę robienia Map Myśli – to sztuka nieliniowego robienia notatek opartych na skojarzeniach. Takie notatki są zapamiętywane dużo łatwiej, niż ciągły tekst (nawet taki poznaczony kolorowymi markerami), a wykonanie ich zajmuje niewiele czasu
Techniki pamięciowe, które pozwolą Twojemu dziecku na zapamiętanie nawet do kilkudziesięciu następujących po sobie obrazów lub wyrazów i doskonale nadają się do łatwego i skutecznego zapamiętywania szkolnych treści. Badanie pokazują, że dziecko, które zna mnemotechniki potrafi zapamiętać nawet siedem razy więcej informacji niż dziecko, które tych technik nie zna. To duże wsparcie dla Twojego młodego ucznia.
Dzieci ćwiczą na specjalnie przygotowanych formularzach pracy, które zawierają wiedzę szkolną. Łączymy treningi z przygotowywaniem się do lekcji. Zamiast mozolnego „wkuwania” Twoje dziecko szybko opanuje zadany materiał wykorzystując swoją kreatywność i wyobraźnię!

Zapisz dziecko na bezpłatną lekcję pokazową

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).

Informacje dodatkowe

Termin

Rok szkolny 2023/2024