Mądre dziecko
  • Mądre dziecko

Mały Odkrywca „Zaczarowany Zajączek” dla 3-4 latków

Start zajęć: przełom września i października 2023

Aby sprawdzić harmonogram zajęć oraz zapisać się do wybranej grypy proszę skorzystać z formularza zgłoszeniowego: “ZAPISY DO GRUP”

Kategoria:

Opis

Szczegóły kursu

28 spotkań, każde spotkanie 2 x 30 min

Karty pracy, karty bingo i flash karty do nauki czytania w cenie kursu

Teczka i książeczki tematyczne w cenie kursu

Warsztaty dla rodziców

Certyfikat ukończenia kursu

Odkrywanie świata, rozwój inteligencji oraz fascynująca nauka czytania przez zabawę Metodą Zaangażowania Emocjonalnego dla dzieci w wieku 3 i 4 lat.

Przedszkole, to niezwykły czas w życiu naszego maluszka. Dziecko w tym wieku dysponuje ogromnym potencjałem do naturalnego uczenia się przez zabawę. Dlatego jest to świetny okres na rozpoczęcie zabaw, które rozwiną zdolności Twojego maluszka.

Ważnym elementem nauki czytania przez zabawę jest rozwój naturalnej pasji odkrywania świata, którą mają dzieci.

Badania pokazują, że większość dzieci zatraca swoją ciekawość świata, bo… nikt ich do niej nie zachęca. Już od przedszkola dzieci traktowane są szablonowo, a ich liczba w grupie przedszkolnej uniemożliwia wychowawcom odpowiadanie na pytania „Po co?”, „Dlaczego?”, „Jak?”.

W Akademii Nauki, dzieci na każdych zajęciach, przeprowadzają ciekawe eksperymenty naukowe, które odkrywają przed nimi tajemnice otaczającego świata.

Podczas pogadanki o czystości, maluszki eksperymentują i poznają zagadnienia związane z napięciem powierzchniowym, badają właściwości wody, oleju, mydła i brudu.

Książeczka o Afryce jest inspiracją do znalezienia odpowiedzi na pytania: dlaczego samolot lata, co to jest fatamorgana i jak zachowuje się ciepłe powietrze.

Inne książeczki, zachęcają dzieci do odkrywania właściwości lodu i dlaczego sól go rozpuszcza, po co oddychamy, ile tlenu jest w powietrzu, co to jest siła tarcia i jeszcze wiele, wiele innych, ciekawych dla maluchów zagadnień.

4 filary kursu, dzięki którym Twoje dziecko rozwinie swój niezwykły potencjał:

Zabawa w czytanie Metodą Zaangażowania Emocjonalnego - to coś czego Twoje dziecko nie doświadczy w przedszkolu. Wykorzystując osiem specjalnie przygotowanych książeczek będziemy bawić się z Twoim dzieckiem wyrazami, wyrażeniami i literkami, dzięki czemu z radością i bez wysiłku nauczy się czytać. Maluchy przeżywają przygody, o których później czytają w książeczkach, dzięki temu chętnie po nie sięgają.
Eksperymenty naukowe rozwijające myślenie i ciekawość dziecka – już nie będziesz tłumaczyć dziecku, dlaczego musi myć zęby albo po co mu ciepła czapka. Dzięki eksperymentom maluch sam się o tym przekona, a pomoże mu w tym Zaczarowany Zajączek. Dzięki eksperymentowaniu maluszki rozwijają umiejętność dedukcji, przewidywania i myślenia. Przygotuj się na to, że Twoje małe dziecko nie raz zaskoczy cię swoją wiedzą na temat otaczających nas zjawisk!
Rozwojowość i poczucie własnej wartości – twoje dziecko dowie się, że inteligencję można rozwijać a dzięki ćwiczeniom mózg staje się bystrzejszy, gdyż tworzy nowe połączenia między neuronami. Oczywiście opowie o tym dzieciom Zaczarowany Zajączek, który potrafi mówić o rzeczach trudnych w sposób bardzo dla nich zrozumiały (jeśli przyjdziesz na lekcję pokazową dowiesz się, co naukowcy odkryli u dzieci czteroletnich i jaki to miło związek z ich wiedzą o mózgu).
Inne książeczki, zachęcają dzieci do odkrywania właściwości lodu i dlaczego sól go rozpuszcza, po co oddychamy, ile tlenu jest w powietrzu, co to jest siła tarcia i jeszcze wiele, wiele innych, ciekawych dla maluchów zagadnień.

W trakcie kursu dzieci:

bawią się wyrazami i literkami
poprzez gry i zabawy poznają znaczenie wyrazów
czytają swoje pierwsze książeczki
zarażają się pasją do książek.

Na naszych zajęciach dzieci uczą się chętnie i z zainteresowaniem. Przede wszystkim dlatego, że cały czas świetnie się bawią. Nowe umiejętności przychodzą im w sposób naturalny – jakby “przy okazji” zaprojektowanych przez nas zabaw i gier. Maluchy przeżywają przygody, o których później czytają w książeczkach. Dzięki temu chętniej sięgają po książki – widzą z czytania korzyść w prawdziwym świecie, a to przekłada się na lepiej rozwiniętą wyobraźnię, pamięć i koncentrację.

“Odważni jak lwy” i pomocna pewność siebie

Wytrwałość w dążeniu do celu, wewnętrzna siła i umiejętność radzenia sobie z własnymi słabościami to umiejętności, które nie biorą się znikąd – trzeba je wykształcić. “Odważni jak lwy” to stosowana przez nas sprawdzona metoda gier, dram i zabaw, które pomogą Twojemu dziecku odkryć i docenić swoje mocne strony. W trakcie kursu dzieci uczą się radzenia sobie z różnymi emocjami oraz nawiązywania relacji opartych na współpracy. Nauczymy Twoje dziecko wiary w to, że sobie poradzi! Proponowane przez nas działania ujawniają i rozwijają myślenie, twórczość i kreatywność Twojego dziecka. Dzięki temu jest zadowolone z siebie i bardziej otwarte.

Eksperymentujemy – czyli wiedza o świecie wokół nas

Twoje dziecko dopiero poznaje świat. Wiele rzeczy możesz mu tłumaczyć, ale trwalsze będzie, jeśli samo się ich nauczy. Podczas zajęć dzieci wykonują ciekawe eksperymenty naukowe. Pokażemy Twojemu dziecku, dlaczego higiena osobista jest ważna i dlaczego musi myć ręce, a zrobimy to za pomocą obserwacji napięcia powierzchniowego wody oraz oleju i wody mydlanej. Użyjemy śliny i chleba, by Twój maluch zrozumiał, dlaczego powinien myć ząbki, a zabawa z energią cieplną pokaże mu, po co musi się ciepło ubierać. Pielęgnujemy w dzieciach ciekawość świata. Maluchy rozwijają umiejętność dedukcji, przewidywania, a przede wszystkim zadawania pytań. Twoje dziecko zarazi się pasją do zdobywania wiedzy. Nauczy się pytać „dlaczego?”. I – co najważniejsze – bardzo to polubi! Przez cały czas trwania kursu przewija się postać “Zaczarowanego Zajączka”, to on będzie pełnił rolę dodatkowego stymulatora do wykonywania eksperymentów. Będzie zadawał dzieciom pytania i zlecał im różne zadania. A to wszystko w listach, które cały będzie do nich pisał i na które dzieci z niecierpliwością będą czekać.

Dlaczego warto?

W tym wieku dzieci mają dużą łatwość uczenia się, nic nie jest dla nich trudne!
Dzieci uczone czytania we wczesnym dzieciństwie, w przyszłości czytają znacznie sprawniej niż ich rówieśnicy. Nie mają również żadnych problemów z nauką w szkole, kiedy już do niej pójdą 🙂
Czytające przedszkolaki mają poczucie, że potrafią robić „coś extra” i czerpią z tego dużo radości.
Dziecko nauczy się współpracy innymi, a wszystko to poprzez gry i zabawy.
Maluch zainteresuje się światem fizyki i chemii. Dzięki serii eksperymentów, nauczy się pytać i dedukować a utrwalona chęć nauki nowych rzeczy pozostanie z nim na całe życie!
Fascynacja światem nauki i książek sprawi, że za kilka lat, chodzenie do szkoły i nauka będą przyjemnością!

Co Twoje dziecko wyniesie z kursu?

rozpocznie niesamowitą przygodę z czytaniem, a to wszystko bawiąc się i nie tracąc dzieciństwa
czytanie, eksperymenty i doświadczenia dadzą maluchowi poczucie, że umie „coś ekstra”
nabierze pewności siebie – dzięki zajęciom będzie wiedziało, że zawsze sobie poradzi
odkryje i doceni swoje mocne strony oraz nauczy się współpracy poprzez gry i zabawy
dzięki serii eksperymentów zaciekawi się światem, nauczy się pytać i dedukować
utrwalona chęć nauki nowych rzeczy pozostanie z nim na całe życie
przygotujemy Twojego Małego Odkrywcę do przejścia na kolejny etap przedszkolny
fascynacja światem nauki i książek sprawi, że za kilka lat chodzenie do szkoły i nauka będą przyjemnością

Jak wygląda kurs?

Kurs składa się z 28 spotkań, które odbywają się raz w tygodniu. Każde spotkanie podzielone jest na dwa bloki po 30 minut.

Zajęcia rozpoczynają się w ostatnim tygodniu września lub na początku października.

Warsztaty dla rodziców

Rodzice dzieci biorących udział w kursie, również mogą rozwijać swoje kompetencje i umiejętności. Proponujemy Państwu udział w bardzo ciekawych warsztatach rozwojowych, na których będziemy przybliżać ciekawe zagadnienia związane z psychologią dziecka i rodzica. Uczestnicy tych warsztatów, bardzo je sobie cenią.

Zapisz dziecko na bezpłatną lekcję pokazową

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).

Zadzwoń do nas i umów się na lekcję!

Zadzwoń: 512 015 152
lub 667 772 014

Nasz sekretariat chętnie odpowie Ci również na wszelkie inne pytania dotyczące naszych kursów.

Informacje na temat lekcji pokazowych znajdziesz tutaj

Zapisz dziecko na bezpłatną lekcję pokazową

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).

Informacje dodatkowe

Termin

Rok szkolny 2023/2024