Mądre dziecko
  • Mądre dziecko

Mały Odkrywca „Zaczarowany Zajączek” dla 3-4 latków

287,50 

Łączna cena kursu ( 28 spotkań ) wynosi 2300,00 zł płatna w 8 ratach po 287,50 zł za miesiąc. Cena 287,50 zł to koszt jednej raty.

Start zajęć: październik 2022

SKU: Brak danych Kategoria:

Opis

Szczegóły kursu

28 spotkań, każde spotkanie 2 x 30 min

Karty pracy, karty bingo i flash karty do nauki czytania w cenie kursu

Teczka i książeczki tematyczne w cenie kursu

Warsztaty dla rodziców

Certyfikat ukończenia kursu

 

Czy wiesz, że twoje dziecko uczy się szybciej niż Leonardo Da Vinci i robi to w sposób naturalny?

Okres przedszkolny to niezwykły czas. W tym wieku dziecko dysponuje ogromnym potencjałem do naturalnego i mimowolnego uczenia się przez zabawę. Jest bardzo chłonne i uzdolnione. Przejawia cechy najlepszych naukowców: filozofa, psychologa, fizyka i chemika w jednym. To doskonały czas na rozpoczęcie zabawy w czytanie oraz wyrabianie nawyków dobrego i sprawnego nabywania nowych umiejętności. Jak wiadomo – czym skorupka za młodu nasiąknie… Wykorzystaj ten wiek, aby pomóc mu rozwinąć jego potencjał.

Twoje dziecko nie będzie mogło doczekać się kolejnego spotkania

Badania pokazują, że większość dzieci zatraca swoją ciekawość świata, bo… nikt ich do niej nie zachęca. Już od przedszkola dzieci traktowane są szablonowo, a ich liczba w grupie przedszkolnej uniemożliwia wychowawcom odpowiadanie na pytania „Po co?”, „Dlaczego?”, „Jak?”. Dziecko w tym wieku powinno bawić się w naukę. Nie jest za wcześnie na matematykę i czytanie, ale w formie zabawy! Jak mały kot uczy się polować za pomocą zabawy z kłębkiem wełny, tak Twoje dziecko poprzez zabawę przygotowuje się do życia.

Twój maluch rozwinie niezwykły potencjał dzięki czterem filarom naszego kursu

Zabawa w czytanie to coś, czego Twoje dziecko nie doświadczy w przedszkolu. Wykorzystując osiem specjalnie przygotowanych książeczek pokażemy Twojemu maluchowi, jak się bawić z wyrazami, dzięki czemu szybko nauczy się czytać
Eksperymenty – już nie będziesz tłumaczyć dziecku, dlaczego musi myć zęby albo po co mu ciepła czapka. Dzięki eksperymentom maluch sam się o tym przekona, a pomoże mu w tym Zaczarowany Zajączek
Pewne siebie dziecko jest bardziej otwarte na świat i szybciej uczy się nowych rzeczy. Wykorzystując gry, dramy i zabawę nauczymy Twoje dziecko współpracy i radzenia sobie z problemami.
Postać Zaczarowanego Zajączka przewija się przez cały czas trwania kursu. Inspiruje on dzieci do przeprowadzania badań i eksperymentów. Wysyła do nich listy, daje im zadania… Staje się realną częścią kursu, która łączy wszystkie jego elementy.

„Umiem coś ekstra!” – Świat literek, wyrazów, czytania

Dzieci, które dużo i sprawnie czytają zwykle dobrze radzą sobie w szkole. Czytanie rozwija pamięć i myślenie u dziecka. Dlaczego nie zacząć już od najmłodszych lat?

Badania wykazują, że nigdy nie jest za wcześnie na naukę czytania.

Już w wieku trzech lat Twoje dziecko może zacząć poznawać literki i wyrazy – bawiąc się nimi. Zainteresowanie czytaniem będzie miało na nie wpływ przez całe życie, nie tylko w szkole. Wykorzystujemy naukę czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego. Twoje dziecko nawet nie poczuje, że się czegoś uczy, ponieważ cały czas będzie się bawić, np. “ucząc” czytania swojego misia.

W trakcie kursu dzieci:

bawią się wyrazami i literkami
poprzez gry i zabawy poznają znaczenie wyrazów
czytają swoje pierwsze książeczki
zarażają się pasją do książek.

Na naszych zajęciach dzieci uczą się chętnie i z zainteresowaniem. Przede wszystkim dlatego, że cały czas świetnie się bawią. Nowe umiejętności przychodzą im w sposób naturalny – jakby “przy okazji” zaprojektowanych przez nas zabaw i gier. Maluchy przeżywają przygody, o których później czytają w książeczkach. Dzięki temu chętniej sięgają po książki – widzą z czytania korzyść w prawdziwym świecie, a to przekłada się na lepiej rozwiniętą wyobraźnię, pamięć i koncentrację.

“Odważni jak lwy” i pomocna pewność siebie

Wytrwałość w dążeniu do celu, wewnętrzna siła i umiejętność radzenia sobie z własnymi słabościami to umiejętności, które nie biorą się znikąd – trzeba je wykształcić. “Odważni jak lwy” to stosowana przez nas sprawdzona metoda gier, dram i zabaw, które pomogą Twojemu dziecku odkryć i docenić swoje mocne strony. W trakcie kursu dzieci uczą się radzenia sobie z różnymi emocjami oraz nawiązywania relacji opartych na współpracy. Nauczymy Twoje dziecko wiary w to, że sobie poradzi! Proponowane przez nas działania ujawniają i rozwijają myślenie, twórczość i kreatywność Twojego dziecka. Dzięki temu jest zadowolone z siebie i bardziej otwarte.

Eksperymentujemy – czyli wiedza o świecie wokół nas

Twoje dziecko dopiero poznaje świat. Wiele rzeczy możesz mu tłumaczyć, ale trwalsze będzie, jeśli samo się ich nauczy. Podczas zajęć dzieci wykonują ciekawe eksperymenty naukowe. Pokażemy Twojemu dziecku, dlaczego higiena osobista jest ważna i dlaczego musi myć ręce, a zrobimy to za pomocą obserwacji napięcia powierzchniowego wody oraz oleju i wody mydlanej. Użyjemy śliny i chleba, by Twój maluch zrozumiał, dlaczego powinien myć ząbki, a zabawa z energią cieplną pokaże mu, po co musi się ciepło ubierać. Pielęgnujemy w dzieciach ciekawość świata. Maluchy rozwijają umiejętność dedukcji, przewidywania, a przede wszystkim zadawania pytań. Twoje dziecko zarazi się pasją do zdobywania wiedzy. Nauczy się pytać „dlaczego?”. I – co najważniejsze – bardzo to polubi! Przez cały czas trwania kursu przewija się postać “Zaczarowanego Zajączka”, to on będzie pełnił rolę dodatkowego stymulatora do wykonywania eksperymentów. Będzie zadawał dzieciom pytania i zlecał im różne zadania. A to wszystko w listach, które cały będzie do nich pisał i na które dzieci z niecierpliwością będą czekać.

Dlaczego warto?

Twoje dziecko ma w sobie mnóstwo pasji i entuzjazmu, można to rozwinąć, ale można również to stłamsić.
Każdy z trenerów Akademii Nauki przechodzi intensywne, półroczne szkolenie podczas którego uczy się, jak pomóc Twojemu dziecku w odkryciu jego wartości i zaangażowania.
Podczas 30 spotkań (każde jest podzielone na dwa bloki po 30 minut) Twoje dziecko odkryje radość uczenia się i samodzielnego zdobywania wiedzy – tak potrzebną w starszych klasach.

Co Twoje dziecko wyniesie z kursu?

rozpocznie niesamowitą przygodę z czytaniem, a to wszystko bawiąc się i nie tracąc dzieciństwa
czytanie, eksperymenty i doświadczenia dadzą maluchowi poczucie, że umie „coś ekstra”
nabierze pewności siebie – dzięki zajęciom będzie wiedziało, że zawsze sobie poradzi
odkryje i doceni swoje mocne strony oraz nauczy się współpracy poprzez gry i zabawy
dzięki serii eksperymentów zaciekawi się światem, nauczy się pytać i dedukować
utrwalona chęć nauki nowych rzeczy pozostanie z nim na całe życie
przygotujemy Twojego Małego Odkrywcę do przejścia na kolejny etap przedszkolny
fascynacja światem nauki i książek sprawi, że za kilka lat chodzenie do szkoły i nauka będą przyjemnością

Zapisz dziecko na bezpłatną lekcję pokazową

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).

Informacje dodatkowe

Termin

Termin zajęć do ustelnia we wrześniu 2022