Mądre dziecko
  • Mądre dziecko

Mądre dziecko “Przygoda na planecie Tina” – 7-8 lat

Start zajęć: przełom września i października 2023

Aby sprawdzić harmonogram zajęć oraz zapisać się do wybranej grypy proszę skorzystać z formularza zgłoszeniowego: “ZAPISY DO GRUP”

Opis

Szczegóły kursu

28 spotkań, każde spotkanie 2 x 50 min

Materiały do treningu pamięci i koncentracji w cenie kursu

Podręcznik i segregator w cenie kursu

Warsztaty dla rodziców

Certyfikat ukończenia kursu

Rozwój sprawności czytania, umiejętności uczenia się i poczucia własnej wartości dla dzieci z klas 1 – 2


Mądre dziecko “Przygoda na planecie Tina” to program specjalnie skonstruowany dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki na ścieżce uczenia się w szkole. To doskonały czas, aby dziecko opanowało naukę czytania, by w przyszłości nie miało z tym żadnego kłopotu. To również idealna okazja na poszerzenie wiedzy, to zabawa w szalonego naukowca dzięki seriom eksperymentów i doświadczeń naukowych.
To praca nad pamięcią dziecka i jego koncentracją. To przede wszystkim rozwój sprawności czytania i uczenia się, by ułatwić funkcjonowanie w szkole tradycyjnej jak i w życiu codziennym.
Program „Mądre dziecko” uczy i bawi, rozwija i zaciekawia światem.

Cztery elementy kursu Mądre dziecko, które rozwiną możliwości Twojego dziecka:

🔴 Nauka i rozwijanie sprawności czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego
Zabawa w czytanie to coś, czego Twoje dziecko nie doświadczy w szkole. Wszystkie czytanki, które poznaje dziecko, poparte są eksperymentami naukowymi, zabawami i grami. Sprawiają one, że dzieci nie mogą doczekać się kolejnej „lekcji” czytania. W trakcie zajęć grupa dyskutuje o przeczytanych czytankach, dzięki czemu dzieci uczą się myśleć, wrażać swoje opinie i dyskutować.

Specjalnie skonstruowany trening ze wskaźnikiem sprawi, że dziecko szybciej zacznie osiągać sukcesy związane z umiejętnością czytania, niż dzieci, które uczą się przez żmudne składanie literek. Dziecko naturalnie i bez wysiłku osiąga biegłość czytania i nie zraża się do książek, jak często ma to miejsce podczas nauki metodami szkolnymi. To bardzo cenne również dlatego, że dzieci, które lubią i potrafią sprawnie czytać, zwykle lepiej się uczą.

Czytanie rozwija pamięć i myślenie oraz przekłada się na lepiej rozwiniętą wyobraźnię i koncentrację. Oczytane dziecko dysponuje większą wiedzą, ma bogatsze słownictwo.

W trakcie kursu „zarazimy” Twoją pociechę pasją do książek.

🔴 Eksperymenty naukowe
Dzieci uwielbiają eksperymentować. Wykonywanie doświadczeń naukowych jest najbardziej naturalnym sposobem na zainteresowanie dziecka światem przyrody, fizyką i chemią. Eksperymentując, Twoje dziecko rozwinie umiejętność dedukcji, przewidywania, a przede wszystkim zadawania pytań.

Podczas zajęć, mali kursanci badają właściwości wody i powietrza, obserwują preparaty pod mikroskopem. Piekąc bułki Twoja pociecha dowie się, dlaczego ciasto rośnie i odkryje właściwości dwutlenku węgla. Budując wulkan, pozna reakcje chemiczne kwasów i zasad. Zbuduje nawet silnik elektryczny!

Zagadnienia naukowe, omówione na odpowiednim dla dzieci poziomie, poszerzają ich wiedzę, a tym samym pozwalają „zabłysnąć” w szkole. Twoje dziecko zarazi się pasją do zdobywania wiedzy nie tylko z książek, ale z otaczającego go otoczenia.

🔴 Rozwojowość i poczucie własnej wartości
Na każdych zajęciach dzieci mają okazję „budzić w sobie olbrzyma”. To nasze autorskie ćwiczenia rozwijające w dzieciach dziewięć kluczowych cech, które pomagają odnosić im w życiu sukcesy. Twoje dziecko odkryje i doceni swoje mocne strony! Ponadto, różne gry i zabawy nauczą dziecko, jak radzić sobie z emocjami, a odgrywane dramy rozwiną jego umiejętność nawiązywania dobrych relacji z innymi.

Proponowane przez nas działania twórcze, utrwalają poznaną wiedzę i rozwijają artystyczne talenty dziecka. Program jest prowadzony w duchu myślenia rozwojowego. Twoje dziecko dowie się, że inteligencję można rozwijać, a dzięki ćwiczeniom mózg staje się bystrzejszy, gdyż tworzy nowe połączenia między neuronami. Postawa rozwojowa sprawia, że dziecko jest bardziej otwarte na świat i szybciej uczy się nowych rzeczy.

🔴 Trening koncentracji i pamięci
Mimo, że na tym etapie edukacji, dzieci nie muszą jeszcze wykazywać się umiejętnością biegłego zapamiętywania naukowych faktów (zacznie się to dopiero w klasie 4), jest to dobry czas, na spokojne przygotowanie się do wyzwań, które pojawią się przed Twoim małym uczniem za kilka lat.

Dzieci podczas zajęć nauczą się swoich pierwszych technik pamięciowych i Map Myśli. Ten sposób uczenia się angażuje kreatywność i wyobraźnię. W formie różnych zabaw dzieci będą trenować i gimnastykować pamięć i tym samym opanowywać techniki, które sprawią, że w przyszłości, nauka będzie przyjemniejsza i bardziej efektywna.

Ważnym elementem sprawnego uczenia się jest umiejętność koncentracji. Na każdych zajęciach dzieci będą trenować różne techniki, które rozwiną ich zdolność koncentracji.

A wszystko to w formie gry…

Nasze doświadczenia pokazują, że dzieci najchętniej uczą się, kiedy nauka połączona jest z jakąś formą gry. Dzieci, jako Adepci Międzygalaktycznej Szkoły, wykonują tajemnicze misje i zdobywają coraz wyższe poziomy rozwoju poszczególnych umiejętności, co sprawia, że bardziej angażują się w trening. Za Cosmo Credyty, które są przyznawane po każdym treningu, dzieci „kupują” potrzebne do wykonania misji akcesoria. Gra łączy ze sobą wszystkie elementy kursu. Opiera się na systemie motywującym zwanym gamifikacją – jest to przenoszenie elementów znanych z gier, by motywować do zmiany zachowań w prawdziwym życiu.

Dzieci kochają taki sposób uczenia się, gdyż gra sprzyja tworzeniu atmosfery akceptacji i twórczej pracy.

Psychologowie odkryli, że jeżeli dzieci są przekonane, że trening jest formą gry, wierzą, że mogą więcej, a to dokładnie chcemy osiągnąć.

Na zajęciach również będą regularnie odbywać się rozgrywki „Gniewu Smoka”. Jest to specjalnie skonstruowana gra edukacyjna, która pomaga dzieciom opanować poprawną ortografię, tabliczkę mnożenia i potrzebne wzory matematyczne.

Dlaczego warto?

Pierwsza i druga klasa to bardzo ważny okres w edukacji. To, jak dziecko zaaklimatyzuje się w szkole, na długie lata będzie wpływać na jego podejście do nauki. Najbardziej komfortowo w szkole czują się dzieci, które potrafią czytać, znają litery, liczą, mają dobrą pamięć, potrafią skoncentrować się na zadaniu. Postrzegane są jako zdolne, inteligentne, błyskotliwe. U nas, Twoje dziecko rozwinie wszystkie potrzebne umiejętności i zdolności.

Dzięki uczestnictwu w zajęciach, Twoje dziecko:

Nauczy się czytać metodą, która jest ciekawa i angażująca, dzięki czemu czytanie może stać się pasją i ciekawą przygodą.
Dzięki grom i zabawom, dziecko odkryje i doceni swoje mocne strony oraz nauczy się współpracy.
Twoje dziecko zainteresuje się światem. Dzięki serii eksperymentów, nauczy się pytać i dedukować.
Polubi się uczyć, bo pokażemy mu, jak to robić naturalnie i bez wysiłku. Opanuje pierwsze techniki pamięciowe i Mapy Myśli, czyli szybkie i efektywne metody zapamiętywania nowych rzeczy.
Wykształci postawę rozwojową, która zwiększa poczucie własnej wartości, wyzwala skłonność do podejmowania wyzwań i wiarę w siebie.
Dzięki gamifikacji będzie zaangażowane w zajęcia.

Program kursu jest tak przygotowany, że rozpoczęcie nauki w szkole będzie dla Twojego dziecka przygodą, a nie stresującym przeżyciem!

Jak wygląda kurs Mądre Dziecko?

Kurs składa się z 28 spotkań, które odbywają się raz w tygodniu. Każde spotkanie podzielone jest na dwa bloki po 50 minut.

Zajęcia rozpoczynają się na początku października.

Warsztaty dla rodziców

Rodzice dzieci biorących udział w kursie Mądre dziecko, również mogą rozwijać swoje kompetencje i umiejętności. Proponujemy Państwu udział w bardzo ciekawych warsztatach rozwojowych, na których będziemy przybliżać ciekawe zagadnienia związane z psychologią dziecka i rodzica. Uczestnicy tych warsztatów, bardzo je sobie cenią.

Zapisz dziecko na bezpłatną lekcję pokazową

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).

Informacje dodatkowe

Termin

Rok szkolny 2023/2024