Mądre dziecko
  • Mądre dziecko

Mały Odkrywca „Dobrzy kosmiczni piraci” – 6 i 7 lat

250,00 

Łączna cena kursu ( 28 spotkań ) wynosi 2000,00 zł płatna w 8 ratach po 250,00 zł za miesiąc. Cena 250,00 zł to koszt jednej raty.

Termin zajęć dotyczy roku szkolnego 2021/2022
Planowany start grup wrzesień/październik 2021

 

Wyczyść
SKU: brak Kategoria:

Nie możesz w tym terminie? Napisz do nas!

Szczegóły kursu

28 spotkań, każde spotkanie 2 x 45 min

Karty pracy, karty bingo i flash karty do nauki czytania w cenie kursu

Teczka i książeczki tematyczne w cenie kursu

Warsztaty dla rodziców

Certyfikat ukończenia kursu

 

Mały Odkrywca „Dobrzy kosmiczni piraci”. Program dla dzieci kontynuujących naukę bądź kurs wyjściowy dla sześciolatków, które idą do pierwszej klasy.

Rozbudzanie zainteresowań poprzez eksperymenty z różnych dziedzin nauki. Nauka czytania i pisania w formie zabawy. Łącząc metody pracy szkolnej i przedszkolnej, pomagamy naszym małym uczniom łagodnie wejść w rytm wymagań, które stoją przed nimi w tym zupełnie nowym dla nich środowisku. Gry i zabawy z wyrazami i książeczkami pozwalają na przełamanie stereotypów związanych z nauką czytania, a szybkie sukcesy dzieci na tym polu zwiększają ich pewność siebie i pogłębiają zainteresowanie słowem pisanym. Mali uczniowie, aby rozwiązać stojące przed nimi zadania wykonują eksperymenty i badania naukowe. Twórcze zabawy i dramy wskazują dzieciom ich mocne strony i talenty oraz utwierdzają w przekonaniu, że potrafią być samodzielne i radzić sobie z nowymi sytuacjami.

Podczas zajęć dzieci empirycznie doświadczają treści książeczek poprzez gry, zabawy i eksperymenty naukowe. Wprowadzając słownictwo np. do książeczki „KWIATY”, dzieci oglądają kwiat przez szkło powiększające, poznają jak wygląda znamię i pylniki i do czego one służą. Rysują swoje modele kwiatów. Poprzez zabawę w pszczółki poznają proces zapylania (dzieci same przygotowują nektar i pyłek) oraz poznają życie pszczół w ulu. Robią plaster miodu, dowiadują się o królowej, robotnicach i trutniach.

Podczas pracy nad książeczką „WODA” dzieci wraz z trenerem odparowują wodę i skraplają ją na lusterku. W ten sposób dowiadują się dlaczego pada deszcz, a wkładając białe kwiatki i seler naciowy do wody zabarwionej na niebiesko, odkrywają sposób w jaki rośliny pobierają wodę z ziemi.

Takie przygotowanie sprawia, że każda z 9 książeczek przywołuje miłe skojarzenia i buduje postawę „LUBIĘ CZYTAĆ”, dzięki której dziecko łatwiej i szybciej opanowuje sztukę czytania i przeżywa mniej stresu w szkole.

Dlaczego warto?

Twoje dziecko ma w sobie mnóstwo pasji i entuzjazmu – szkoła nie powinna tego tłamsić.
Każdy z trenerów Akademii Nauki przechodzi intensywne, półroczne szkolenie podczas którego uczy się, jak pomóc Twojemu dziecku w odkryciu jego wartości i zaangażowania.
Podczas 26 cotygodniowych spotkań (każde jest podzielone na dwa bloki po 45 minut) Twoje dziecko odkryje radość uczenia się i samodzielnego zdobywania wiedzy – tak potrzebną w starszych klasach.
W ramach programu mamy też warsztaty dla rodziców. Dowiesz się, jak najbardziej efektywnie stymulować rozwój Twojego dziecka w domu. Przedszkole to tylko początek jego wielkiej drogi – pomóż swojemu dziecku wkroczyć na nią z impetem!
Zapisz się na bezpłatną lekcję pokazową Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy.

Zapisz dziecko na bezpłatną lekcję pokazową

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).

Dodatkowe informacje

Termin

Czwartek 17:00, Wtorek 17:00