Mądre dziecko
  • Mądre dziecko

Mądre dziecko “Galaktyczna Przygoda” – 9-10 lat

Start zajęć: przełom września i października 2023

Aby sprawdzić harmonogram zajęć oraz zapisać się do wybranej grypy proszę skorzystać z formularza zgłoszeniowego: “ZAPISY DO GRUP”

Kategoria:

Opis

Szczegóły kursu

28 spotkań, każde spotkanie 2 x 50 min

Materiały do treningu pamięci i koncentracji w cenie kursu

Podręcznik i segregator w cenie kursu

Warsztaty dla rodziców

Certyfikat ukończenia kursu

Program rozwoju umiejętności szkolnych, biegłości czytania i poczucia własnej wartości dla uczniów z klas 3. i 4.


Jest to kurs przygotowany specjalnie dla dzieci, które za chwilę przejdą na wyższy i bardziej wymagający etap nauki w szkole. Czwarta klasa jest tuż tuż, a wraz z nią nowi nauczyciele, nowe przedmioty i nowe wyzwania związane z uczeniem się. Dzięki rozwojowi sprawności czytania, pamięci, koncentracji i poczucia własnej wartości, kurs Mądre Dziecko przygotowuje małych uczniów do łagodnego przejścia i sprawnego funkcjonowania w tej nowej dla nich rzeczywistości.

Cztery elementy kursu, które rozwiną możliwości Twojego dziecka

🔴 Trening pamięci i koncentracji

W kasach 1-3 nauki nie było zbyt dużo nauki, ale z każdym rokiem ilość wymagań będzie rosnąć. Opanowanie większej ilości wiedzy bez znajomości Technik Pamięciowych czy Mindmappingu staje się trudne. Dlatego na kursie Mądre Dziecko, Twoje dziecko nauczy się m.in. jak się uczyć.

Aby dziecko uczyło się efektywnie a do tego z entuzjazmem, trzeba zaangażować w ten proces się jego prawą, twórczą półkulę mózgu. Jak to zrobić? Służą temu techniki, których dziecko nauczy się w trakcie kursu:

✔️ Technika robienia Map Myśli
Jest to sztuka nieliniowego robienia notatek opartych na skojarzeniach. Takie notatki są zapamiętywane dużo łatwiej, niż ciągły tekst, gdyż odwzorowują schemat szlaków skojarzeniowych w mózgu. Wykonanie ich jest zajęciem bardzo kreatywnym i zajmuje niewiele czasu.

✔️ Techniki pamięciowe
Mnemotechniki pozwolą Twojemu dziecku na zapamiętanie dużych ilości informacji w krótkim czasie. Co więcej, doskonale rozwijają kreatywność, a stosowanie ich, często jest po prostu… zabawne. Doskonale nadają się do łatwego i skutecznego zapamiętywania szkolnych treści.Badanie pokazują, że dziecko, które zna mnemotechniki potrafi zapamiętać nawet siedem razy więcej informacji niż dziecko, które nie posługuje się technikami. To duże wsparcie dla młodego ucznia…

✔️ Koncentracja
Ważnym elementem sprawnego uczenia się jest umiejętność koncentracji. Na każdych zajęciach dzieci trenują różne techniki, które rozwijają ich zdolność do skupiania swojej uwagi.

✔️ Trójstopniowa technika regulacji
Dziecko podczas kursu, pozna i nauczy się stosować Trójstopniową technikę regulacji. Pomoże w tym nasza autorska Skala gotowości do nauki, która zachęca dzieci do wykonania trzech kroków, prowadzących do uzyskania optymalnego stanu skupienia i motywacji do nauki.Krok pierwszy, to głaskanie jaszczurki, czyli uspokajanie mózgu gadziego. Dziecko ma szansę wyciszyć się i opanować stres.• Krok drugi, karmienie lwa, to odkrywanie własnej wartości.• Krok trzeci, budzenie olbrzyma, to ćwiczenia aktywizujące zdolności językowe, matematyczne, artystyczne oraz społeczne dziecka.

🔴 Trening czytania i pasja do książek

Kiedy dziecko czyta książkę, w jego mózgu, pobudzone są miliony neuronów, które tworzą w umyśle wyobrażenie czytanych treści. Dlatego czytanie jest jednym z najlepszych ćwiczeń stymulujących mózg. Czytanie rozwija wyobraźnię, pamięć i umiejętność myślenia. Oczytane dziecko dysponuje większą wiedzą i ma bogatsze słownictwo. Dzieci sprawnie czytające zazwyczaj bardzo dobrze radzą sobie w szkole i mniej są narażone na szkolny stres.

Dzięki specjalnie skonstruowanemu treningowi ze wskaźnikiem, Twoje dziecko rozwinie pamięć, poszerzy swoje pole widzenia i wygimnastykuje oczy. To wszystko sprawi, że czytanie stanie się łatwiejsze i bardziej efektywne. Twoje dziecko nie tylko zacznie czytać szybciej, ale poprawi również rozumienie czytanego tekstu.

Ale to nie wszystko…

Wszystkie czytanki w programie, poparte są eksperymentami naukowymi, zabawami i grami. Sprawiają one, że dzieci lubią treningi i doceniają praktyczny wymiar czytania. W trakcie zajęć grupa dyskutuje o przeczytanych tekstach, dzięki czemu dzieci uczą się myśleć, wrażać swoje opinie i dyskutować.

🔴 Eksperymentarium i wiedza o świecie wokół nas

Dzieci uwielbiają eksperymentować! Wykonywanie doświadczeń naukowych jest najbardziej naturalnym sposobem na zainteresowanie dziecka światem przyrody, fizyką i chemią. Twoje dziecko już trzy lata chodzi do szkoły i najprawdopodobniej przez ten czas zobaczyło niewiele eksperymentów naukowych, albo nie zobaczyło ich wcale! A eksperymenty są bardzo ważną sferą nauki, pokazują jej praktyczną stronę.

Podczas kursu pielęgnujemy w dzieciach ciekawość świata i pasję do zgłębiania tajemnic nauki, dlatego prawie na każdych zajęciach, dzieci wykonują eksperymenty naukowe. Dzięki temu zaczynają dostrzegać głębszy sens uczenia się. Rozwijają umiejętność dedukcji, przewidywania i przede wszystkim zadawania pytań. Twoje dziecko zarazi się pasją do zdobywania wiedzy nie tylko z książek, ale z całego otoczenia. Przygotuj się na to, że w Twoim domu powstanie małe laboratorium naukowe ?

🔴 Rozwojowość i poczucie własnej wartości

Na każdych zajęciach dzieci mają okazję „budzić w sobie olbrzyma”. To nasze autorskie ćwiczenia rozwijające w dzieciach dziewięć kluczowych cech, które pomagają odnosić im w życiu sukcesy. Twoje dziecko odkryje i doceni swoje mocne strony! Ponadto, różne gry i zabawy nauczą dziecko, jak radzić sobie z emocjami a odgrywane dramy rozwiną jego umiejętność nawiązywania dobrych relacji z innymi.

Proponowane przez nas działania twórcze, utrwalają poznaną wiedzę i rozwijają artystyczne talenty dziecka. Program jest prowadzony w duchu myślenia rozwojowego. Twoje dziecko dowie się, że inteligencję można rozwijać a dzięki ćwiczeniom mózg staje się bystrzejszy, gdyż tworzy nowe połączenia między neuronami. Postawa rozwojowa sprawia, że dziecko jest bardziej otwarte na świat i szybciej uczy się nowych rzeczy.

A wszystko to w formie gry…

Nasze doświadczenia pokazują, że dzieci najchętniej uczą się, kiedy nauka połączona jest z jakąś formą gry. Dlatego specjalnie na potrzeby kursu opracowaliśmy dla dzieci grę paragrafową Galaktyczna przygoda. Dzieci, jako Adepci Kosmicznej Akademii, wykonują tajemnicze misje i zdobywają coraz wyższe poziomy rozwoju poszczególnych umiejętności, co sprawia, że bardziej angażują się w trening. Za Cosmo Credyty, które są przyznawane po każdym treningu, dzieci „kupują” potrzebne do wykonania misji akcesoria.

Gra łączy ze sobą wszystkie elementy kursu. Opiera się na systemie motywującym zwanym gamifikacją – jest to przenoszenie elementów znanych z gier w celu motywowania kursantów do zmiany zachowań w prawdziwym życiu.

Dzieci kochają taki sposób uczenia się, gdyż gra sprzyja tworzeniu atmosfery akceptacji i twórczej pracy. Psychologowie odkryli, że jeżeli dzieci są przekonane, że trening jest formą gry, wierzą, że mogą więcej. A to dokładnie chcemy osiągnąć. Na zajęciach również będą regularnie odbywać się rozgrywki „Gniewu Smoka”. Jest to specjalnie skonstruowana gra edukacyjna, która pomaga dzieciom opanować poprawną ortografię, tabliczkę mnożenia i potrzebne wzory matematyczne.

Dlaczego warto?

Trzecia i czwarta klasa szkoły podstawowej to bardzo ważny okres w edukacji Twojego dziecka. Za chwilę pojawią się nowe przedmioty szkolne. Będą je prowadzić nieznani do tej pory nauczyciele, a każdy z nich postawi przed Twoim dzieckiem inne niż dotychczas wymagania. Ilość nauki i sprawdzianów znacznie się zwiększy. Nauczyciele w tym okresie zakładają pewną samodzielność dziecka w przyswajaniu wiedzy i zaczynają więcej wymagać.

Umiejętność uczenia się, staje się bardzo ważna. Dzieci, które potrafią biegle czytać, wiedzą jak korzystać z zasobów własnej pamięci i potrafią dobrze się uczyć, dużo lepiej radzą sobie z nową rzeczywistością. Bardziej wierzą w siebie i są mniej narażone na szkolny stres.

Dzięki uczestnictwu w zajęciach, Twoje dziecko:

Polubi się uczyć, bo pokażemy mu, jak to robić. Nauczy się szybkich i efektywnych metod zapamiętywania nowych rzeczy i nielinearnego notowania.
Twoje dziecko nauczy się czytać metodą, która jest ciekawa, angażująca i bardzo efektywna. Podniesie nie tylko sprawność czytania, ale również zrozumienie czytanych treści. Dzięki dyskusjom o czytanych tekstach i książkach, czytanie może stać się jego pasją.
Wykształci postawę rozwojową, która zwiększa poczucie własnej wartości, wyzwala skłonność do podejmowania wyzwań i wiarę w siebie.
Dzięki grom i zabawom, dziecko odkryje i doceni swoje mocne strony oraz nauczy się współpracy.
Twoje dziecko zainteresuje się światem. Dzięki serii eksperymentów, nauczy się pytać i dedukować.
Dzięki gamifikacji będzie zaangażowane w zajęcia.

Program kursu jest tak przygotowany, że rozpoczęcie nauki w szkole będzie dla Twojego dziecka przygodą, a nie stresującym przeżyciem!

Jak wygląda kurs?

Kurs składa się z 28 spotkań, które odbywają się raz w tygodniu. Każde spotkanie podzielone jest na dwa bloki po 50 minut.

Zajęcia rozpoczynają się na początku października.

Warsztaty dla rodziców

Rodzice dzieci biorących udział w kursie, również mogą rozwijać swoje kompetencje i umiejętności. Proponujemy Państwu udział w bardzo ciekawych warsztatach rozwojowych, na których będziemy przybliżać ciekawe zagadnienia związane z psychologią dziecka i rodzica. Uczestnicy tych warsztatów, bardzo je sobie cenią.

Zapisz dziecko na bezpłatną lekcję pokazową

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).

Informacje dodatkowe

Termin

Rok szkolny 2023/2024